banner615

banner614

banner701

DEMİR: MALİYETLER ARTTI, ZAM GAYET NORMAL

banner619

CHP Düzce İl Başkanı Haluk Kadri Demir, Düzce Belediyesi Kasım Ayı toplantısında muhalefet partili meclis üyelerinin tepkilerine rağmen AK Partili meclis üyelerinin oyları ile meclisten geçen su zammına, artan maliyetleri gerekçe göstererek destek verdi.

Gündem 17.11.2020, 12:07 17.11.2020, 12:24
1375
banner785

Kasım ayı Düzce Belediye Meclisi toplantısında AK Parti oyları ile meclisten geçen yüzde 22.4 oranındaki su zammı, muhalefet partisi meclis üyelerinin tepkisine yol açmıştı. Düzce Belediyesi’nin bazı gelir kalemlerine çeşitli oranlarda yapılan fiyat artışının tartışmaları devam ederken, su zammı ile ilgili Düzce Belediyesi’ne en büyük destek Ana Muhalefet Partisi İl Başkanı Haluk Kadri Demir’den geldi.

Öncü Haber Mikrofonuna konuşan CHP İl Başkanı Demir, su arıtma maliyetlerinin doların yükselmesi ile birlikte arttığını belirterek, yapılan su zammını gayet doğal bulduğunu açıkladı.

“Diğer belediyeler de suya zam yapıyor”

Düzce Belediyesi’nin suya en son zammı geçtiğimiz yıl yaptığını hatırlatanda Demir, “Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak; eğer tarafsız bir gözle bakmamız gerekiyorsa, ülkedeki fiyat artışlarını dikkate aldığımız taktirde suya yapılmış olan yüzde 22.4 oranındaki zamma oran açısından bakmak lazım. Eğer İl Başkanı olarak ben zamma karşı çıkarsam, o takdirde benim de belediyelerim var. Bizim de büyükşehir belediyelerimizde ve diğer belediyelerimizde suya zam yapılıyor. O zaman o zamlara da karşı çıkmış durumunda kalırım. Benim asıl dikkati çekmek istediğim konu; İstanbul, Ankara ve diğer belediyelerde zam yaptığımız halde, belediye meclis kararları ile bu zamların onaylanmamış olması veya da oranlarının düşürülmüş olması” dedi.

“Su arıtmadaki maliyetler arttı. Zam yapılması gayet doğal”

Su arıtmada kullanılan kimyasalların genellikle ithalata dayalı bir girdi olduğu için, fiyatlarının dolara bağlı olarak arttığına dikkat çeken Demir, yapılan zammı gayet doğal bulduklarını ifade ederek, “Bu gerçekten yola çıkarsak eğer, yapılan zam için bir şey diyemem. Gayet doğaldır, çünkü en son zamda geçen yıl yapılmış. Tabii zor şartlarda yaşayan insanlar için yüzde 22.4 oranındaki zam çok olabilir. Şöyle düşünebilirler, ‘Suya zam yapıldı, bu bize ağır geldi’ diyebilirler. Ama, belediyenin yapmış olduğu, göze hoş gelmeyen yatırımlar ve masraflara bakıldığı zaman ‘Bunun bedelini neden biz ödüyoruz’ diye bilirler insanlar. Benim ona söyleyecek bir sözüm yok” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (13)
"Aziz Türk Milleti 7 gün önce
"Maliyetler arttı zam gayet normal" demiş. 22.4 oranında ki zam hele ki şu pandemi günlerinde gayet normal. Düzce'de Zürih ile aynı refaha sahip ya. Bize vız gelir trıs gider anlayacağın. DANGALAK HERİF!
Fatih 1 hafta önce
Tamam kabulüm zama,,ancak suda adam gibi hizmet göremiyoruz,,3mt su çıkan bir şehirde 3 katlı apartmanın üçüncü katına su basmıyor,,
Sosyal demokrat 1 hafta önce
Böyle bir üslup ile bulunduğunuz makama ihanet etmiyormusunuz.. siz en iyisi aslınıza dönün bu ceket epey bol gelmiş...
ÖZ DÜZCELİ 1 hafta önce
Suyu ücretsiz yapacaklarına zam yapıyorlar.SU DAN PARA ALINMAZ BİZE SUYU ÜCRETSİZ YAPACAK BELEDİYE BAŞKANI LAZIM.
Ersin 1 hafta önce
Hayırdır baskan senin tuzun kuru demekki sen bu
Esnaf 1 hafta önce
Rezil bir açıklama
Hasan Hüseyin kaya 1 hafta önce
Madem destek verecen 60 -70 zam yapalım deseydiniz bu ne alaka tabii halkın partisi
köylü 1 hafta önce
İktidar olanlar halkın halinden çoook anlamış öylemi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10°
açık