banner851

banner614

DEMİR’DEN ÇARPICI TEPKİ: NAMUSLU İNSANLAR BÖYLE Mİ YAPAR?

Düzce Belediye Meclisi’nin ocak ayı ilk oturumunda Cumhuriyet Halk Partili üyeler Sayıştay Başkanlığı’nın Düzce Belediyesi 2019 Denetim Raporu’nda tespit edilen 31 usulsüzlükle ilgili 'İnceleme ve Tespit Komisyonu' kurulması teklifi verdi. Teklif mecliste çoğunluğu oluşturan AK Partili üyelerin oylarıyla reddedildi. Konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan CHP Düzce İl Başkanı Haluk Kadri Demir, AK Partili üyelerin kendilerinden bekleneni yaptığını belirterek “Yolsuzların araştırılmasını dahi istemiyorlar. Namuslu insanlar bunu isteyebilir mi?” diyerek iktidara tepki gösterdi.

banner619
Gündem 05.01.2021, 13:15
2353
DEMİR’DEN ÇARPICI TEPKİ: NAMUSLU İNSANLAR BÖYLE Mİ YAPAR?

'Düzce Belediyesi 2019 Sayıştay Denetim Raporu'nda belediyede 31 adet usulsüz işlemin tespit edilmesi muhalefet partilerinin gündeminden düşmüyor.

Belediye Meclisi’nin 2021 yılının ilk oturumunda Cumhuriyet Halk Partili üyeler rapordaki bulguların titizlikle irdelenmesi ve rapor içeriğinde belirtilen kanuna ve usul aykırılıklara sebep olan kişilerin tespiti için 'İnceleme ve Tespit Komisyonu' kurulması teklifi verdi.

CHP’NİN ÖNERİSİNİ AK PARTİLİ ÜYELER REDDETTİ

Teklifte ayrıca hazırlanacak rapor doğrultusunda şüpheler hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını talep edildi. Gündeme alınan öneri muhalefetin evet oylarına karşılık mecliste çoğunluğu oluşturan AK Partili üyelerin oylarıyla reddedildi.

CHP İL BAŞKANI DEMİR: “ONLARDAN BEKLENENİ YAPTILAR”

AK Partili üyelerin usulsüzlüklerin araştırılmasına yönelik öneriyi reddetmesinin ardından Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan CHP Düzce İl Başkanı Haluk Kadri Demir, “Yapmaları gerekeni yaptılar. TBMM’de de iktidar oylarıyla teklifler reddediliyor. Düzce Belediye Meclisi’nde de iktidar partisinin oyları yetiyor. Yolsuzlukların reddedilmesi onlardan beklenen” dedi.

“ARAŞTIRILMASINI DAHİ İSTEMİYORLAR”

Demir, AK Parti’nin yolsuzların araştırılmasını dahi istemediğini belirterek, “Belki araştırma sonucunda onların lehine bir sonuç çıkacak. Belki yolsuzluk ve usulsüzlük olmadığı anlaşılacak. Araştırılmamasını istemeleri onlardan beklenen davranıştır. Namuslu insanlar bunu isteyebilir mi? İnsanda vicdan varsa bundan daha büyük bir ayıp olabilir mi?” sözleriyle AK Partili meclis üyelerine tepki gösterdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (7)
Eski Düzceli 9 ay önce
Ali Kamil Düzce de Hangi Partinin Yöneticileri Hakkında Parti üyesi Bayan a Cinsel Tacizde Bulundukları için Tacize Uğrayan Bayan Tarafından Savcılığa Şikayet edildiler. Ahlak Dersi vermeden önce bir hafızanı yokla istersen.
Küçük esnaf 10 ay önce
Demekkiii, ortaya çıkmasını istemedikleri bir şeyler var.
Düzceli 10 ay önce
Ne bekliyordunuzki aynı olur,kendilerini ateşe atarlarmı.
Siyasi rant 10 ay önce
Ucuz siyasi rant peşinde koşmayın. Sayıştay raporu ortada. Suç teşkil eden bir konu varsa yargıya taşıyın, hatalı olan cezasını çeksin. Sen sayıştayı mı denetleyeceksin? Denetim zaten yapılmış. Bulgularda suç unsuru var mı sen onu araştır. Sayıştay müfettişlerinden daha bilgili birikimli meclis üyelerimiz mi var? Güldürmeyin insanı.
Ali Kamil 10 ay önce
Namuslu adam partililere tacizde bulunmaz namuslu adam katledilmiş bir kızın babasına davandan vazgeç demez namuslu bir adam seçim dönemi işçilere çalışmalarına devam edecekleri noktasında namus sözü verip sonra namusunu ayağa düşürmez.
Hal böyle iken utanmadan namustan bahseden yine sen.
Sen önce Kendi partinden başla namussuzlari temizlemeye .
Osman 10 ay önce
sanki siz iktidarda olsanız bunlar gibi çalıp çırpıp bi de araştırılmasın demeyecektiniz.
vatandaş 10 ay önce
altından kendileri çıkacağı için gerek duymamışlardır... hırsızı koruyan müslüman olamaz.