banner851

banner955

"DEMOKRASİ SINAVI BAŞARIYLA VERİLDİ"

Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, hain darbe girişimin 4. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bu kez devletin bekası için önemli görüşlere yer verdi.

Gündem 16.07.2020, 12:53 17.07.2020, 01:42
1328
"DEMOKRASİ SINAVI BAŞARIYLA VERİLDİ"

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ve halkın direnişiyle amacına ulaşamayan FETÖ'nün hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü nedeniyle birçok kesim gibi Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay da bir mesaj yayımladı.

Baro Başkanı Ay, 15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti'nin devleti ve milleti ile birlikte tarihinin en zor demokrasi sınavlarından birini büyük başarıyla verdiğini belirterek, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"15 Temmuz darbe girişimi, Türk halkının cumhuriyetine ve milli birliğine kastedenlere karşı her ne pahasına olursa olsun karşı duracak güce sahip olduğunu göstermiştir. Ne var ki aynı girişim, devlet yapılanmasında herhangi bir zümreye, topluluğa, cemaate ayrıcalık sağlanmasının ne kadar vahim sonuçlara yol açabileceğini de en açık şekliyle ortaya koymuştur. Adı ister A cemaati ister B hareketi yahut başka bir tanımlama olsun, devlet kademelerindeki görevlendirmelerde liyakat bir yana bırakılarak devlet dıșından belli bir gruba tabiyetin esas alınmasının, devletin bekası açısından ne denli tehlikeli olduğu gözler önüne serilmiştir. Yıl dönümü vesilesi ile hain darbe girişimini Düzce Barosu olarak bir kez daha şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."

banner844
Yorumlar (8)
Vatandas 2 yıl önce
Aydın insanmış güleyim bari ,sizin kafanızdan olan herkes size göre aydın.sozleri dalga geçiyor gibi sizin devletden yana olmanızı bekleyen isteyende yok sizin ne mal olduğunu nuzu Türkiye öğrendi!.
Sabri tükenen 2 yıl önce
Hiç gülesim yokdu aydın kişi ha.... Bu milleti bunca zaman aptal yerine koyduğunuz yeter, fırıl fırıl dönüyorsunuz millet uyandı artık liderimiz Tayyip sayesinde!.
Düzceli.. 2 yıl önce
Saat 14. 30 da MİT in devamında Genel kırmay ın bilgisi olduğu bilinen bir kalkışmada, ilk ele geçenler güvenlik güçleri, ne hikmetse bırakılıyorlar.. Darbenin kendilerine yapıldığı iddiasındaki kesimse TBMM sinde araştırılma sını istemiyor..Niye ki????
Düzceli.. 2 yıl önce
Siz köşe yazarı değilsiniz haberi Objektif yapın..Algı operasyonu memuru olmayın..
özgur 2 yıl önce
Aydın bir insan. Düzce ve ülkemde böyle güzel aydın kişilerin çoğalması ümidiyle.
Kerim 2 yıl önce
Be devleti açıklamaya bak . 15 temmuzu anarken bile iğneleyici
Oncu 2 yıl önce
Fir fir dönüyon valla
düzce 2 yıl önce
"bu kez devletin bekasından taraf oldu" haber başlıklarınızı umarım daha tarafsız yaparak topluma yönelik yaparsınız sayın gazeteciler.
26
açık