banner851

banner614

"DENETİMDEN GEÇTİK, CEZA YEMEDİK"

banner619

Düzce Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ihale şartnamesi dışına çıkarak orta sınıf araçlar yerine üst sınıf araçları kiralanmasının Sayıştay raporunda yer alması tartışmaları da beraberinde getirdi. Söz konusu araç değişimini gündemine alan ulusal basın konuyu irdeledi. Bunun üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Düzce Belediyesi, “Sayıştay denetimleri sonucunda, belediyemize hiçbir suç isnat edilmemiş, hiçbir ceza yaptırım talebinde bulunulmamıştır. Yapılan işlem tamamen yasaldır ve ilgili mevzuata uygundur.” savunması yaptı.

banner846
Gündem 22.12.2020, 14:25
5276
"DENETİMDEN GEÇTİK, CEZA YEMEDİK"
banner844

Geçen yıl yapılan Düzce Belediyesi araç kiralama ihalesi hakkında ulusal basında çıkan ‘Düzce Belediyesi şartnameye uymadı, yüksek sınıf araç kiralanması sayıştay raporuna yansıdı’ şeklinde haberler üzerine “kamuoyunu aydınlatmak” amacıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

İhale şartnamesindeki orta sınıf araçlar yerine üst sınıf araçları kiralaması eleştirilen Düzce Belediyesi’nin açıklaması şöyle:

“Düzce Belediyesi’nin söz konusu araç kiralama ihalesi; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kriterler çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. İhale; kuralları içinde yapılmış, hiçbir şekilde mevzuatın dışına çıkılmamış, ihale bedeli aynı kalmak kaydı ile üst segment araçlar kiralanmıştır.

İlgili yasa ve yönetmelikler gereği; ihaleyi yapan herhangi bir kamu kurumu, ihale şartnamesi kapsamında kiralama bedeli içinde kalmak kaydı ile belirlenen araçlarda araç değişikliğine gidebilmektedir. Düzce Belediyesi de bu hakkını kullanmıştır. Söz konusu ihale 4 aylık süreç için gerçekleştirilmiş ve sayıştay denetiminden geçmiştir. Denetimler sonucunda, belediyemize hiçbir suç isnat edilmemiş, hiçbir ceza yaptırım talebinde bulunulmamıştır. Yapılan işlem tamamen yasaldır ve ilgili mevzuata uygundur.

Söz konusu haberin, Türkiye’de bilgi kirliliği oluşturmayı, belediyemizi yıpratma amacı taşıdığı değerlendirilmektedir. Bu vesile ile bilinmelidir ki; Düzce Belediyesi kamuoyu vicdanını yaralayacak hiçbir iş ve işlemin içinde olamaz.“

Yorumlar (16)
Vatandaş 6 ay önce
Ağır küfür ediyor insanlar. Utanma da yok bunlarda.. Allah belanızı versin...
Apo 6 ay önce
Sayıştay yetkilerini budarsan birşey çıkmaz.
Hak! 6 ay önce
Belediye aracıyla sağda solda ailesiyle gezeniyormu veya kişisel işlerinde kullanıyorlarmı inceleyin derim ;)
Mert Özcan 6 ay önce
Koskoca belediye adamları sıradan arabalara mı binecekler! Bu kadar önemli insanlar! her şeyin en lüksüne layıktır.Parasını nasılsa ben veriyorum helal olsun efendiler!!!
6 ay önce
Passat tamı bineyim.
YAVUZ0881 6 ay önce
InşaAllah bu devletin malını yiye yiye patlar her kim bu işi yapıyorsa
Can 6 ay önce
Sizde aynısını İstanbul Büyükşehir için yapıyorsunuz.ödeşmiş oldunuz
düzceli 6 ay önce
yakışır benimbelediyeme herşey helal olsın birde reise alikopter alınsa süper olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu