banner851

banner614

Deprem Politikası yeterli mi?

banner619

Ankara İnşaat Mühendisleri Odası şubesi ve bağlı temsilciliklere üye muhendisler Anıtpark'ta depremin yıldönümü nedeniyle bir araya geldi.

banner846
Gündem 16.08.2008, 16:16
191
Deprem Politikası yeterli mi?
banner844

Ankara İnşaat Mühendisleri Odası Şubesi ve bağlı temsilciliklere üye 200 civarındaki inşaat mühendisi 17 Ağustos depreminin yıldönümü nedeniyle Anıtpark'ta bir araya gelerek, bir basın açıklaması yaptılar. Açıklama sırasında alanda hazır bulunan, Zonguldak, Ankara, Bolu, Kırıkkale, Çorum, Kastamonu, Karabük ve Düzce'den mühendisler, depreme karşı uyarıcı pankart ve dövizler de taşıdılar.

Anıtpark'taki toplantı sırasında bir açıklama yaşan İMO Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan, Marmara depreminin Türkiye'yi bir deprem politikası olmadığı gerçeği ile karşı karşıya bıraktığını ifade etti.

Ersan, nüfusunun yüzde 98'i deprem bölgesinde yaşayan bir ülkede hayati önem taşıyan deprem politikası ve buna bağlı önlemlerin alınmamasını eleştirirken, bir eylem planının hazırlanmasının önemine de işaret etti.

İnşaat Mühendisleri Düzce'nin ardından Sakarya'ya geçerken, bu gece 03.02'de Depremin ana üssü olan Gölcük'te toplanarak depremde ölenler için bir anma töreni düzenleyecekleri öğrenildi.

Yorumlar (0)
28°
açık