banner851

banner955

‘DEPREM TÜRKİYE GERÇEĞİ, ÖNLEMLERİMİZİ ALIYORUZ’

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 17 Ağustos’tan sonra şehri yerle bir eden büyük felaket 12 Kasım1999 Düzce Depremi’nin 22. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Düzce’nin 1999’daki iki büyük depremle asrın felaketini yaşadığını kaydeden Keşir, depremin ardından il statüsü kazanan Düzce’nin AK Parti iktidarıyla her alanda kalkındığını söyledi. Düzce’nin en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer aldığına ve depremin ülkemizin önemli bir gerçeği olduğunu belirten Keşir, “Gelecekteki doğal yıkımları en hafif hasarla atlatabilmek için önlemlerimizi alarak ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gündem 11.11.2021, 11:40
826
‘DEPREM TÜRKİYE GERÇEĞİ, ÖNLEMLERİMİZİ ALIYORUZ’

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 17 Ağustos’tan sonra şehri yerle bir eden büyük felaket 12 Kasım1999 Düzce Depremi’nin 22. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

‘Düzceliler olarak, 1999 yılında “asrın felaketini” yaşadık’

Düzce’nin 3 ay arayla iki büyük felaketi yaşadığını belirten Keşir, “12 Kasım 1999 Düzce depreminin 22’nci yıl dönümüne yaklaştığımız bu günlerde, kaybettiğimiz 710 vatandaşımızın acısını, yüreklerimizde hissediyoruz. Düzce’miz, 17 Ağustos 1999 depreminin yaşattığı yıkımı henüz atlatamamışken,12 Kasım 1999 günü ansızın 7.2 şiddetinde bir depreme daha yakalandı. Üç ayda iki büyük depremi yaşayan şehrimizin, yüzde 80’i yok oldu. Düzceliler olarak, 1999 yılında “asrın felaketini” yaşadık. Ancak yaşanan her felakette olduğu gibi 12 Kasım depreminden sonra da birlik olduk. Türkiye’nin en genç şehri olan Düzce’mizin hasarlarını gidererek, gelişmiş şehir statüsüne ulaşması için mücadele verdik.” ifadelerini kullandı.

‘AK Parti hükümetleriyle Düzce her alanda gelişti’

Aradan geçen zamanda AK Parti hükümetleriyle Düzce’nin her alanda önemli aşamalar kaydettiğini belirten Keşir, “Şehrimiz, tarihiyle, kültürüyle, ovası, denizi, yaylaları, şelaleleri, mağaraları ve üniversitesi ile ekolojik bir kenttir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da destekleriyle, AK Parti hükümetleri döneminde de ilimizde önemli mesafeler katedilmiştir. Düzce, yeni hastanesi ve sayısı her geçen gün artan sağlık tesisleri, otoban bağlantısı ve karayolları, Millet Bahçesi, Sıfır Atık Tesisi başta olmak üzere şehircilik anlamında da her gün büyüyüp gelişmeye devam etmektedir. Genç üniversitesi, yapımı tamamlanan ve devam eden yeni okulların yanı sıra yurt sorununun yaşanmadığı Düzce, bir eğitim şehridir. Güzel Düzce’miz tarihi ve doğal zenginlikleri ile turizm için yeni bir cazibe merkezidir.” cümlelerine yer verdi.

‘Deprem Türkiye gerçeği, önlemlerimizi alıyoruz’

Deprem afetinin bir ülke gerçeği olduğunun altını çizen Düzce’de depreme yönelik bilinç oluştuğunu kaydeden Vekil Keşir, “Deprem, Türkiye’nin bir gerçeğidir ve bizler de bu gerçekle yaşamak mecburiyetindeyiz. Bu nedenle, gelecekteki doğal yıkımları en hafif hasarla atlatabilmek için önlemlerimizi alarak ilerliyoruz, alınan tedbirleri de yasalarla destekliyoruz. Öyle ki, depremin üzerinden geçen 20 yılı aşkın süre içerisinde, şehrimizde depreme yönelik ortak bilincin oluştuğuna da şahit oluyoruz. Milletçe, her türlü yıkımın üstesinden gelebileceğimize olan inancımız tamdır. Bu bağlamda, 1999 tarihi, ülkemizin afet yönetimi stratejisi açısından hem de tarihe geçen bir dayanışma örneğinin sergilenişi sebebiyle bir milattır. Depremin yıl dönümü vesilesiyle, bir kez daha depremde vefat eden hemşehrilerimizi rahmetle anıyor, ailesini ve yakınlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza sabır diliyorum.” sözleriyle büyük afet nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşları andı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (10)
konuralp 1 yıl önce
duzceye ne yaptınız zarardan baska
YAVUZ0881 1 yıl önce
Ahlaksızlık eğitimden uzak gençler işsiz insanlar dağılan yuvalar esrar eroin fuhuş bataklığına sallan gençler şu 20 sene içerisinde büyük gelişme oldu hükümetleri döneminde gurur duysunlar böbürlensinler
vatandaş 1 yıl önce
NASIL GELİŞTİ GLEN PARKI DÜZELTİYOR GİDEN PARKI DÜZELTİYOR DAHA SEN ÇOBAN KERVAN HASTANE KAVŞAĞINI DÜZELTEMEDİN DÜZCENİN ORTASINDAN GEÇEN DEREYİ ISLAH EDEMEDİN DAHA DEPREMDEN KALAN 21 SENE OLMUŞ HALA METRUH BİNALAR DURUYOR SEN NEYİ DÜZELTTİN ALLAH AŞKINA HEE KENDİ ETRAFINIZDAKİLERİN FİYAKASINI DÜZELTTİNİZ DOĞRU ...
Zafer 1 yıl önce
Düzce kasaba görünümünden kurtulamadığı gibi her türlü fabrikaya izin verildi. Hava kirlendi. Kışın zehir solur hale geldik. Dürmek yök yola devam.
Halk. 1 yıl önce
Öncu editoru akepe kadar sizdende bir o kadar yandasliginizdan biktik..Ekonomide dibin dibini goren ulkeyi dunyaya rezil eden bir sistemi desdekleminizi hayretle izliyoruz.Liyakatsiz kadrolar gun gunden kötu gelirken neyi savunuyorsun..
Halk 1 yıl önce
Milletin canina okudunuz..Ulkeyi perisan ettiniz..Neye konusuyorsun daha..
Halk 1 yıl önce
Sizi gormek istemiyoruz..10 tl dolar..3 ay sonraya dr.sirasi.Ilaclara odenen paralar.okullarda egitim sifir.Benzin dogalgazda dunya 1.siyiz..Egitimde ekonomide dunya sonlarindayiz.Kimi kandiriyon sen 1 pkt makarnaya satin aldiklarinizi ancak.Once fakirlestir sonra takdir ettir.Yok yaaa..Gidin artik..ikidebirde konusup halkla alay etmeyin ceyrek altin 970 tl haberin varmi ilk geldiginizde ne kadardi..Kara listeye dogru gidiyoruz.Adalet yok parann esamesi okunmuyor.ne var 5 tane trilyoner ve yandas zenginleri..Haram olsun o oylar...
Düzcelinin biri 1 yıl önce
evet sayenizde koskoca köy olduk. trafik çilesi bitmiyor, kültür yok, medeniyet yok, saygı yok, her gün olay.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız