banner851

banner955

DERDİ PROMOSYON OLMAYAN DA O KUYRUĞU BEKLEMEK ZORUNDA

Bankaların promosyon rekabeti emeklilerin uzun kuyruklar oluşturmasına neden olurken, günlük banka işlemlerini yapmaya gelen esnaf ve vatandaşları canından bezdirdi. Promosyon için gelendi de başka işlem için geleni de aynı kuyrukta bekleten banka yetkililerine tepki gösteren vatandaşlar, sitemlerini Öncü Haber Mikrofonlarında dile getirdi.

Gündem 30.09.2022, 17:30
1382
DERDİ PROMOSYON OLMAYAN DA O KUYRUĞU BEKLEMEK ZORUNDA

Bankaların promosyon rekabetleri kızışırken, konuyla ilgili uygulanan yöntemler, emekliye de işçiye de esnafa da vatandaşa da dert oldu.

Promosyon almak isteyen Emekliler banka önünde uzun kuyruklar oluştururken, başka bir iş için bankaya gelip o sırayı beklemek zorunda bırakılan vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

“devletin görevlileri görsün bu vaziyeti”

Promosyoncularla banka müşterilerine aynı muamelenin gösterilmesinin doğru olmadığını ifade eden vatandaşlar, “en azından devamlı aynı bankada işlem yapan ve promosyon için beklemeyenlerin işleri kolaylaştırılmalı” diyerek şu ifadelere yer verdi;

İsmail Kurt: “Yapı Kredi bankasından memnun olacağımızı sandık maaşlarımızı taşıdık. Ama maalesef güvenlik görevlisi, bir kabadayı gibi elini kaldırarak konuşma diyor, sanki müşteriyi dövecekmiş gibi… Hiçbir sistem yoktur. Şuan da sanki 60 sene önceki döneme gittik. Buyurun devletin görevlileri görsün bu vaziyeti!

“Hiç kimse bu bankanın şu tutumundan memnun değil”

Konu işte millet maaşını çekecek, kartını çekecek maaşını yatıracak her neyse. Hiç kimse bu bankanın bu tutumundan memnun değil. Banka yönetimi duysun bunları. Yanlış bir şey!

Çözümü yönetim yapacak. Bir sistem kuracak bu sistemin dışında. ‘Ben Ahmet Bey’i göreceğim, ben Mehmet beyi göreceğimi’ geçecek. Güvenlik görevlisi dahi etkisiz kalıyor.

“Sabah 7.15 ten beri bekliyorum”

Memurun birinin ismini verip giriyorlar. Ben sabah 07.15 te geldim hala duruyorum. Listeye ismimizi yazıyoruz, olmuyor yani…”

Cihan Yangaz: “Düzceli’yim, Gölyakalı’yım, esnafım, emekliyim! Ben şunu söylüyorum; Sözlerimin ilk başta bir hakaret, bir tehdit olmadığını, olmayacağını söylüyorum bunun özellikle bilinmesini istiyorum! Sayın Valimiz Cevdet Atay’dan bize sahip çıkmasını rica ediyorum!

“600 tane vekil siz ne işe yararsınız”

Ondan sonra Büyük Millet Meclisine sesleniyorum; ‘600 tane vekil siz ne işe yararsınız?’ Benim gördüğüm bu millet en az bir aydır banka kapılarında, git gel perişan olmaktadır. Yani bu nasıl bir rezilliktir? Kaç tane devletimiz var? Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir tane yönetim şekli var! Bu yönetim şekline herkes tabiidir! Bankalar da tabiidir, halkta tabiidir. Şimdi ben PTT’ den emekliyim.

PTT’ den emekli maaşı alıyorum. Haliyle bu banka promosyon verince ben buraya maaşımı taşıyorum. Kredi çektiğim içinde maaşımı taşıyamıyorum. Bu da bir anayasal suçtur.

“Bize sahip çıkın 600 tane vekil!”

Bankacılık Birliği Denetleme Kuruluna da sesleniyorum. Siz ne işe yararsınız?  Bunlar anayasal suçtur! Bize sahip çıkın 600 tane vekil! Halkın dertlerini neden teşkilatlarınız dile getirmiyor. AKP, CHP, MHP hiç fark etmez! Benim gözümde hepiniz sıfırsınız!

Teşkilatlar halkın derdini üstlerine iletmiş olsa Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşına sahip çıkacağından zerre şüphem yoktur!

 Bankalar vatandaşları, affedersiniz ama koyun gibi gütmektedir! Ben teşekkür ediyorum. Bu haberi yayınlamanızı rica ediyorum.

Özellikle ulusal anlamda da Türkiye genelinde yayınlanmasını, devletin üstlerine bu haberin ulaşmasını bu rezilliğin bir an önce son bulmasını ben devletimden rica ediyorum. Saygılar sunuyorum”

Yorumlar (5)
Ali veli 2 ay önce
Son güne bırakmak adettendir kaç aydır niye gidilmez bankaya. ayrıca bankaya gitmeye gerek yok telefon ve e devletle yapılabilen birşey.
Ali veli 2 ay önce
bir kere yapı kredi bankasına gittim girelecek gibi degil müşteri hizmetlerini aradım ve promosyon işini hallettim.
Cemal 2 ay önce
Kimse bedava para vermez ki. İllaki de gitmek istiyorsan teknoloji diye bişey var ordan hallediverin
Öğretmen 2 ay önce
Bu banka ile milli eğitim anlaştı herkese 278 lira kredi kartı üyelik aidatı yazmışlar. Milli eğitim bu banka ile derhal bu anlaşmayı bitirmeli. Promosyon istemiyoruz yeterli bu bankadan kurtulalım..
Akçakocali 2 ay önce
Hafta sonu yapsın bu işleri bankalar
Yeni Sayımız