banner851

banner614

DERSLERE GİRMEYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER

banner619

Eğitim Bir-Sen üyeleri, öğretmenleri hedef alan şiddet olaylarını kınayarak, artan saldırılara dikkat çekmek için bu sabah İstiklal Marşı törenlerinden sonra derse girmedi. Eğitim Bir-Sen il başkanı Ömer Faruk Çelebi Endüstri Meslek Lisesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

banner846
Gündem 30.04.2012, 10:23
211
DERSLERE GİRMEYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER
banner844

Eğitim Bir-Sen üyeleri bugün derslere girmeyerek öğretmenlere yapılan şiddeti kınadı. Öğretmenlerin şiddete maruz kalması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın artan şiddet olaylarıyla ilgili sessizliğini bozmaması üzerine böyle bir karar aldıklarını söyleyen Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, öğretmenlerin hiçbir iş yapmayan insanlar gibi değerlendirilerek örselendiğini iddia etti.
Çelebi, “Son günlerde art arda meydana gelen öğretmenleri hedef alan yaralama ve darp hadiseleri eğitimcileri çileden çıkarmıştır. Araştırmalarımıza göre son zamanlarda 8 öğretmen çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. Fakat Milli Eğitim Bakanı hala bu konu ile ilgili bir açıklama yapmamış ve sessizliğini bozmamıştır. Gaziantep’de görev yapan uzman Dr. Ersin Arslan’ın, uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi üzerine Sağlık Bakanı’nın konuyu sahiplenerek “Sağlık çalışanlarına yapılmış saldırıyı kendime yapılmış sayarım” diye maiyetindekileri önemsemesini ne yazık ki eğitim çalışanları, kendi Bakanlığından görmemiştir. Aksine bütçe gönderilmeyen okulların yöneticileri, bağış soruşturmaları ile potansiyel suçlu gibi görülüp itibarsızlaştırılmış, öğretmenler adeta hiçbir iş yapmayan insanlar gibi değerlendirilerek örselenmişdir” dedi.

Yorumlar (0)