banner615

banner614

banner701

DERTLİ ÖNEMLİ BİR SORUNA PARMAK BASTI

banner619

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli, oda olarak düzenledikleri KOSGEB Bilgilendirme Semineri öncesi yaptığı konuşmada, “Maalesef insanlarımız finansal kaynaklara erişim ve ucuz kredi imkanlarını araştırmıyor, yapılan bilgilendirme toplantılarına da rağbet göstermiyor.” dedi.

Gündem 28.11.2019, 11:56 28.11.2019, 17:19
1613
banner785

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler, TOBB Düzce İl Genç Girişimciler KOSGEB Düzce İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen “Yurtdışı pazar desteği ve Kadın-Genç Girişimcilere yönelik yeni kredi paketi hakkında bilgilendirme semineri” KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin’in sunumuyla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Yeni dönemde bazı esneklikler ve ek paketler var”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli, “Bildiğiniz üzere KOSGEB, uzun yıllardır girişimcilik destekleri üzerine faaliyetlerini sürdürmekte ve farklı alanlarda da birçok desteği iş insanlarına sunmakta. Kamuoyunda en çok bilinen destekleri girişimcilik destekleri olmakla birlikte bu destekler maalesef verimli şekilde kullanılamadığından dolayı hem işletmelerimiz finansal sorunlar yaşamış, hem de KOSGEB bu finansal sorunlar dolayısıyla ek önlemler almak durumunda kalmıştı. Yeni dönemde bazı esneklikler ve ek paketlerin olduğunu biliyoruz. KOSGEB Düzce İl Müdürümüz Sayın Necdet Yaşar Şahin sizlere bu paketler ve esneklikler hakkında geniş çaplı bilgiler verecek. Toplantıya başlamadan önce salonumuzu dolduran siz kadın ve genç girişimcilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

“Düzce olarak bu imkanı en iyi şekilde kullanmalıyız”
Dertli konuşmasının devamında Türkiye’de şu anda en önemli sorunların başında finansal kaynaklara erişim olduğunu belirterek, “KOSGEB de bu zorlukların aşılmasında iş insanlarına ışık tutmaya çalışıyor. Maalesef insanlarımız finansal kaynaklara erişim ve ucuz kredi imkanlarını araştırmıyor, yapılan bilgilendirme toplantılarına da rağbet göstermiyor. Çok iyi niyetle çalışan ve Düzce için tüm bilgi birikimini ortaya koyan bir KOSGEB İl Müdürümüz var. Düzce olarak bu imkanı en iyi şekilde kullanmalıyız. Bilgi birikiminden ve bağlı bulunduğu kurumun imkanlarından en üst düzeyde faydalanmalıyız.” ifadelerini kullandı.
Toplantının bilgilendirme bölümünde de, KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, “Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” ile ilgili bilgiler verirken, AR-GE inovasyon destek programlarını da anlattı. Şahin, KOSGEB destek alanları ve girişimcilik destek kalemleri amacı ve kapsamı ve programa kimlerin başvurabileceğine değindi.

Yorumlar (3)
sen kimsin 1 yıl önce
Ne anlatiyon sen
Baskasinin parasi 1 yıl önce
Millet batmis karnini doyuramiyo bu da cikmis borc nasil bulunur onu anlatiyo tuzunuz kuru bi gun dereden karsiya gecerken goruruz seni bay akilli
Tabi 1 yıl önce
Tabi canım kendisi çok iyi bilir nasıl kredi bulunur yere çökülür,şirket batırılıp mal kurtarılır felan
16°
kapalı