banner851

banner614

Destek için Filistin'e gidiyorlar.

Filistin'e destek vermek amacıyla İstanbul'dan yola çıkan ve en az 350 aracın bulunduğu söylenen konvoy Düzce'den de geçti.

banner619
Gündem 10.01.2009, 17:44
253
Destek için Filistin'e gidiyorlar.

İsrail'in Filistin'e düzenlediği saldırıların ardından çok sayıda masum halkın hayatını kaybetmesiyle birlikte Türkiye'de de İsrail'e protesto mitingleri yapılmıştı. Yapılan mitinglerin ardından şimdi de Filistin'e destek için ülkeye gidiliyor.

“Filistin İçin Ben de Varım” sloganıyla Suriye – İsrail sınırındaki Golan Tepelerine kadar gitmeyi ve orada saldırıları protesto etmeyi hedefleyen konvoy Düzce'den de geçti. Asılan bayraklar ve oluşturulan konvoydaki araçlarıyla yoluna devam eden vatandaşlar yol boyunca bir çok noktadan geçecek.

Herkesin kendi araçlarıyla istediği noktadan katılıp, istediği yerde ayrılabileceği konvoy, 11 Ocak Pazar akşamı Suriye sınırına varacak. “Filistin İçin Ben de Varım” konvoyu gerekli izinler alınabilirse yoluna devam ederek Suriyeli katılımcılarla birlikte Halep, Hama ve Humus yoluyla İsrail sınırındaki Golan Tepelerine ulaşacak ve burada İsrail saldırılarını lanetleyecek.

banner844
Yorumlar (0)