banner851

banner955

DEVA PARTİSİ ZAMLARI PROTESTO ETTİ!

Son dönemde yaşamın birçok alanında art arda gelen zamları protesto etmek için Anıtpark Meydanı’nda toplanan Deva Partisi Düzce İl yönetimi, hayat pahalılığına karşı "yeter artık" dedi. “Kötü yönetim kader değildir” diyen DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz vatandaşlara “Kötü yönetime ve hayat pahalılığına dur diyelim” diye seslendi.

Gündem 11.06.2022, 14:57 11.06.2022, 15:25
3424

Son dönemde akaryakıt başta olmak üzere iğneden ipliğe art arda gelen zamlar vatandaşların belini bükmeye devam ediyor. Zamlar karşısında vatandaşlar ne yapacağını şaşırmış durumdayken, DEVA Partisi Düzce teşkilatları bugün zamları Anıtpark Meydanında protesto etti.

“Esnafın borcu katlanıyor, çiftçimiz kazanamıyor”

Anıtpark Meydanında basın açıklaması yapan DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, zamlar karşısında halkın her geçen gün fakirleştiğini savundu. Esnafın borcunun her geçen gün katlandığını, çiftçinin ise kazanamadığını belirten Caymaz,  “Bugün herkes için konuşmak adına burada toplandık. Sessiz çoğunluğun sesi olmak için konuşacağız. Bu ülkenin vatandaşı olup, ülkemiz için çalışan, emek harcayan doktorlarımız, öğretmenlerimiz, yargı mensuplarımız, emniyet güçlerimiz, işçilerimiz, esnaflarımız, çiftçilerimiz, kısaca her gün artan hayat pahalılığı altında geçim mücadelesi veren tüm vatandaşlarımız adına konuşacağız.  Türkiye'de herkes yoksulluk girdabı içinde mücadele etmeye başladı. Her gün daha da fakirleşiyoruz. Zamlara yetişemeyen bir toplum halindeyiz. Ev kadınlarımız mutfakta yangın var diye feryat ediyor. Esnafımızın borcu her gün artıyor. Çiftçilerimiz kazanamıyor. Eğitimin mimarları olan öğretmenlerimiz, sabahlara kadar nöbet tutarak insan hayatı kurtaran doktorlarımız, kendi can güvenliğini hiçe sayarak bizlerin huzuru için görev yapan güvenlik görevlilerimiz, bırakın rahat bir yaşam sürmeyi, günümüzde hak ettikleri değeri dahi görmüyorlar” dedi.

“Mevcut iktidar içinde işin ehli olan kadrolar artık yok”

Gelen zamlarla ilgili AK Parti iktidarını hedef alan Caymaz, “İnsanlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekiyorlar. Neredeyse içtiği çayın parasını kredi kartıyla ödemeye kalkan insanlarımız var. Geçinemiyorum diyen insanlarımıza "sen aç değilsin" diyorlar, üstüne de hakaret ediyorlar. Sizlere, hangi ürünlerin, hangi fiyattan nasıl yükseldiğini, akaryakıt zamlarının her gün rutine bağlanmış şekilde nasıl arttığını açıklamama gerek yok. Hepimiz konuya hakimiz ve yapılan zamların hızına yetişmek de mümkün değil.  Ülkemizde her 10 kişiden 9'u geçim sıkıntısı çekiyor. Birleşmiş Milletlerin bir kaç gün önce açıkladığı rapora göre 84 milyonluk Türkiye'de yaklaşık 15 milyon kişi yeteri kadar gıda tüketemiyor. İşsizlik içinde borcu borçla kapatan bir ülke durumuna geldik. Milletimiz yaşamak için borçlanıyor. Çocuğu okula giderken cebine harçlık koyamayan anneler, babalar var. Hâl böyleyken, hükumet yetkilileri her gün ekranlara çıkarak hayat pahalılığının düşeceğine ilişkin sürekli yeni tarihler veriyorlar. Artık yeter ! Yaklaşık 3 yıldır tarih nasihati dinlemekten bu millet usandı. Verilen her tarihin ve vaadin süresi doldu. Ancak ortada düzelen bir şey yok.

Olması da mümkün değil. Mevcut hükümet içerisinde artık işin ehli olan ve mevcut sorunları çözüme kavuşturacak kadrolar maalesef yok. Israrla sürdürülen hatalı politikalar ve kötü yönetim anlayışı sonucunda meydana gelen problemler yumağını mevcut iktidarın düzene sokacağını beklemek sadece mucizeden ibarettir. Hükümet artık yönetim becerilerini kaybetmiş durumda. Çaresizlik içerisinde günü kurtarmak adına ortaya koydukları Kur Korumalı Mevduat, Süper Bono ve benzeri sistemlerle adeta ateşe benzin döküyorlar. Mücadele ettiklerini düşündükleri faizi hiç olmadığı kadar yüksek rakamlara çıkarttılar” şeklinde konuştu.

“Ülkemizi kalkındıracak kadrolar DEVA Partisi’nde bir araya geldi”

Türkiye’nin ekonomik yönden en parlak döneminin DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Ekonomi Bakanlığı yaptığı dönem olduğunu ifade eden Caymaz,

İktidar yetkililerine buradan sesleniyoruz, bu ülke dünya ekonomi literatüründe olmayan tekniklerin deneme tahtası değildir. Milletimiz artık yetkililerden vaat duymak istemiyor, hani meşhur bir söz vardı, "işi yapın işi" diyorlardı. Biz de diyoruz ki, sürekli tarih öteleyerek vaat vermekten vazgeçin. İşi yapın, işi. Yok yapamıyorsanız seçim sandığını koyun önümüze, milletimiz en doğru kararı verecektir. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ülkemizde 2001 ve 2008 yıllarında yaşanan iki ekonomik krizi başarıyla yönetmiş, ülkemizi refaha kavuşturmuş, bilgi ve tecrübeye sahip, dünyanın sayılı ve saygın ekonomistlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ekonomik parametrelerin en iyi olduğu dönemler Sayın Ali Babacan'ın ekonomi bakanlığı yaptığı dönemlerdir. Daha önce iki kez başardık, yine başarırız.

Ekonomi başta olmak üzere, adalet, eğitim, sağlık ve benzeri her alanda ülkemizi kalkındıracak bilgi, birikim ve kadrolar DEVA Partisi çatısı altında bir araya geldi.  Sözün özü, kötü yönetim kader değildir. Hiç birimiz yoksulluğu hak etmiyor. Gelin hep birlikte kötü yönetime ve hayat pahalılığına dur diyelim. Gelin hakkı, adaleti, huzuru herkes için hep birlikte isteyelim. Sakın unutmayınız, DEVA Partisi varsa umut vardır, DEVA Partisi varsa adalet vardır. Çözüm bizde. Anahtar bizde. Umudu hep beraber yükselteceğiz. Heyecanımızı hiçbir zaman yitirmeyeceğiz. Bu iş çözülecek, az kaldı. DEVA Partisi kazanan tarafta olacaktır, gelin DEVA Partisiyle hep beraber kazanalım” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (10)
Yorumcu 3 hafta önce
Akp nin sayfası olmuş burası.yaziklar olsun ulan benzin 30 TL olmuş her şeyi elinden almışlar hala akp diyorlar kafayı yicem defolun lan
kenan 3 hafta önce
Bir çocuk psikoloğu olarak böyle şeylere çocukları alet etmeseniz olmaz mı ? Adam mı bulamadınız ? yazıj
Ben şahsen 3 hafta önce
Bir öğretmen olarak, dünyanın içinde bulunduğu duruma bakarak ülkemizin iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Dünyanın su sıkıntılı zamanında çıkıp ortalığı karıştırmaya çalışanlara vatan haini diyorum. Tamam doğru alim gücümüz azaldı fakat yinede birikim yapabiliyorum. Kimseyle sdik yarışım yok. Devletimin yanındayım, eminim bu açıklamayı yapanlarin bir eli yağda bir eli baldadir. Amaçları ortalığı karıştırmak. Yıllardır sefa sürerken iyiydi.
Düzceli 3 hafta önce
Aynen katılıyorum hocam.Doğru tespit
Madur 3 hafta önce
Kendisi de batan mallarından lastik patladı maçın camdan atladı misali caymaz da a k p nin eseri değilmi
Düzceli 3 hafta önce
P k k ile yol yürümeye devam mı sn. başkan
ali veli 3 hafta önce
çiftçi çokta umurunuzda ya daha dune kadar iktidar partısının dıbınden ayrılmıyordun şimdi sallaması kolay yok o aç yok bu aç ilk önce siz kendiniz durust olun yedıgınız kaba pıslemeyın
Düzceli Vatandaş 3 hafta önce
Sıkıntı yok ak parri var verin 2023 de oyu yetkiyi görün ekonomi nasıl düzelecek
Yorumcu 3 hafta önce
20 senedir tek başına yetki sizde degilmi.ne kadar maaş aliyosun ise gotmeden akp den
C.İ. 3 hafta önce
siz ve sizin taraf olsaydı bu dönemde ne maaşlar yatardı ne fabrika kalırdı ne banka SÜPER GÜÇ olma yolunda topunuz gelin başaramayacaksınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
açık