banner851

banner955

“DEVAMI KIYMETİNİ BİLMEMİZE BAĞLI”

Kasım ayından bu yana uygulanan hafta sonu kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması, çok yüksek riskli iller dışında gevşetildi. Düzce’de de 15 hafta sonra bir cumartesi günü sokaklar hareketlendi. Yeni sürecin başlamasıyla birlikte normalleşmenin devam edebilmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan uyarı geldi.

Gündem 06.03.2021, 12:13 07.03.2021, 17:39
2472
“DEVAMI KIYMETİNİ BİLMEMİZE BAĞLI”
banner1032

Türkiye, ‘yerinde karar’ dönemiyle kontrollü normalleşme sürecine girdi.

Bu kapsamda iller düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olmak üzere dört risk kategorisinde sınıflandırıldı.

Çok yüksek riskli iller dışında kasım ayından bu yana 15 haftadır uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da gevşetildi.

Buna göre düşük riskli illerde hem cumartesi hem pazar günü; orta ve yüksek riskli illerde ise cumartesi günü uygulanan kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı.

Düzce’de de aylar sonra cumartesi günü sokaklar hareketlendi. Restoran ve kafelerin de açılmasıyla ‘kontrollü normalleşme’ başladı.

“DEVAMI KIYMETİNİ BİLMEMİZE BAĞLI”

Yeni sürecin başlamasıyla birlikte Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan uyarı geldi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kurallara uyulması gerektiğinin altını çizerek, “Beklediğimiz Cumartesilerin ilki! Devamı, kıymetini bilmemize bağlı. Kısıtlamaların azalması, kurallara uymanın ödülüdür. Kurallara uyalım. Mutlu Cumartesi! Hata yaparsak, bir hafta on gün sonra üzülürüz.” açıklaması yaptı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
küresel 2 yıl önce
haftaya okuruz burdan vaka sayilarini bugun gordukki bizim.milletimize yasak sart cunku hemen kebdini sokaga attilar , bu doktorlara yazik degil mi gunah yani :(
vatandaş 2 yıl önce
kafeler ana baba gunu gıbı dolu yazıklar olsun bunlar yuzune tekrar gelecek yasak haram olsun hakkım bunlara
16
kapalı