banner851

banner955

DEVLET HASTANESİ'NDE SKANDAL OLAY

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde elektrik kesintisinin ardından jeneratörün devreye girmemesi nedeniyle yaklaşık 2 saat süren elektrik kesintisi yaşandı. Hastaların nakli için hastaneye çok sayıda ambulans sevk edildi. Arızanın giderilmesinin ardından Hastane Başhekimi Bülent Gülerkaya yaptığı basın açıklamasında can kaybının yaşanmadığını ve elektriklerin gelmemesi durumunda dahi hastaları tahliye edecek güce sahip olduklarını söyledi.

Gündem 06.03.2018, 20:59 08.03.2018, 11:06
19201

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde skandal olay… Bu akşam saatlerinde yaklaşık 2 saat süreyle Devlet Hastanesinin yoğun bakım servislerinden ameliyathanelerine, acil servislerinden poliklinik servislerine kadar her biriminde elektrik panosunda yaşanan arıza nedeniyle elektrik kesintisi yaşandı. Jeneratörün de arızalı olduğu hastane tamamen karanlığa esir oldu.

Kesintinin giderilmesi için hastanenin teknik ekini, UMKE ve jeneratör servisi arızanın giderilmesi için yoğun bir çalışma içine girdi.


Bu sırada yoğun bakımdaki hastaların farklı hastanelere nakilleri sağlanmaya çalışılırken bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.Yaklaşık 2 saat süren kesintinin sonrasında arızanın giderilmesi ile hastaneye elektrik verilebildi.

Sadece işini yapan haber ekibimize güçlük çıkarıldı
Öte yandan, kamuoyunu böylesine yakından ilgilendiren ve sağlık skandalı olarak nitelendirilen olay için bölgeye giden haber ekibimiz hastanenin güvenlik görevlilerinin sözlü saldırısına uğradı. Hastanedeki elektrik kesintisini görüntülemek isteyen haber ekibimize görüntü almaması konusunda ısrarcı davranan güvenlik görevlileri ekibimizin kamerasına da müdahalede bulundu. Güvenlik görevlileri tarafından kötü muameleye maruz kalan haber ekibimiz işini yapmakta güçlük çekti.“Elektrik gelmese dahi tüm hastaları tahliye edecek güce sahibiz”
Hastane Başhekimi Bülent Gülerkaya arızanın giderilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
“112’nin desteği ile çalışmalarımız az önce sonuç verdi. Şu an elektriğimiz normal akımdan beslenmekte. Jeneratörümüz arızalı ancak ekip çalışmalarına devam edecek. Gün ışıyana kadar gerekirse bu çalışmalar sürecek. Bu arada gerek çevre illerden gerek çevre hastanelerden yoğun destek aldık. Yoğun bakımda bulunan 16 hastamızın hepsi sağlıklı. Ancak elektrik arızasının uzaması nedeniyle tahliye programına başladık. Şu anda Üniversite Hastanesi’ne 2 hastamız, Bolu’daki bir özel hastaneye 1 hastamız yoğun bakımlara nakledilmiş vaziyette. Genel durumları yoğun bakımlık olmakla birlikte iyi. Hastanemizdeki diğer hastaların durumu da iyi. Sıkıntıyı şu anda atlatmış durumdayız. Ancak şebeke elektriğinin kesilmemesi için dua edeceğiz. Acil servis yeniden işlemeye başladı. Herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Tüm doktorlarımız destek halindeler, çevre iller ve hastaneler destek halindeler. Elektrik gelmese dahi tüm hastaları tahliye edecek güce sahibiz. Elektrik kesintisi yaşandığı anda jeneratörle senkronize olamamasından kaynaklı bir arıza olduğunu söylüyor teknik ekimiz.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (110)
LİYAKATSIZA CEVAP 5 yıl önce
EN İYİ MÜDÜR YARDIMCISIMI VAR ALLAH ASKINA GİT KAÇ MÜDÜR YARDIMCISI VAR BİR TANESİNİN BU İŞİ YAPABİLECEK KAPASİTESİ YOK.
MUSTAFA 5 yıl önce
ÇALIŞMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA İŞİ EHLİNE VERMEYİNCE OLMAZ.BUNLARDAN YÖNETİCİ OLMAZ.YÖNETİCİ YÖNETMEYİ BİLECEK KAVGA İLE HIRGÜR İLE YÖNETİLMEZ BÖYLE MAKAMLAR.YIL 2004 SAKARYA SAĞLIK MÜDÜRÜ HIZLI TREN KAZASINDA ÖLÜ SAYISINI YANLIŞ BEYAN ETTİM DİYE KAMU VİCDANINI RAHATLATMAK İÇİN İSTİFA ETTİM DİYOR.YIL 2018 TÜM HASTALARI NAKLEDEBİLECEK DURUMUMUZ VAR DİYEN BAŞHEKİM.DAVA ADAMI OLMAK BAŞKA DAVARO OLMAK BAŞKA.
dilara 5 yıl önce
bu açıklamamı şimdi yeni yapılan bir hastanenin acı gerçeği
Vatandaş 5 yıl önce
İllaki ölüm olması mı lazımmış niye kontrol edilmemiş şimdiye kadar elektrikçiler boşmu oturuyomuş bnce araştırılsın boş maaş almasınlar işsiz çok insan var bu işleti hak eden
MEMUR 5 yıl önce
GIDA MÜH DEN HEMDE BOŞTA GEEN BİRİNİ MEMUR OLMAYAN NBİRİNİ MD MÜ YAPMIŞLAR HEMDE HASTANEYEEE 5000 TL YE ÖYLEMİİ.HASTANE PATLAR TABİ
koray 5 yıl önce
şu hale bak eskiden yoktu tamamda arkadaş takbikat diye bişe var belirli zamanlarda kontrol ettireceksin hastane burası ya koca devlet hastanesinin elektirikçisi teknik elamanı yokmu hastane bura hastane bence ihmal kardeşim ihmal
adam 5 yıl önce
SYIN VALİM VİCDANIN VARSA SOR.GIDA MÜHENDİSİNDEN MEMUR BİLE OLMAYAN BİRİNİ 5000 TL YE MD YAPARSA BİRİLERİ HASTANEYE.HASTANE GÜMLER. SORUN Bİ ONCA İNSAN ÇOCUĞUNU OKUTUYO KPSS YE SOKUYO.AMA BOŞTA Bİ GIDA MÜH MD OLUYO.SONRA BİNADA ÇÖKER PATLAR..ALLAHIN VARSA MUDAHALE ET VALİM
john 5 yıl önce
Hastanede yıllarca memurluk yapan kişiler var.torpilleri yok çünkü.Hst nenin mdr yardımcısı ithal genetik mühendisi diğeri memur 5 yıllık bile değil. torpille mdr olurlarsa bunun hesabını sorun..
AZİZİYELİ 5 yıl önce
AÇIKLAMAYA BAK GÜCE SAHİBİZ YAPMA YAHU
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı bulutlu