banner851

banner614

DEVLET YARDIM ELİNİ UZATTI

Dün Beyciler Mahallesinde yalnız yaşadığı evini su basan Nebiha Demir isimli engelli kadına haberimizin ardından Düzce Valiliği, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi yardım elini uzattı. Düzce Valiliği tarafından geçici bir süre otele yerleştirilen Nebiha Demir’in, beyaz eşyadan mobilyaya kadar tüm eşyalarının yenilendiği bildirildi.

banner619
Gündem 14.01.2021, 10:50
1251
DEVLET YARDIM ELİNİ UZATTI

Olay dün merkeze bağlı Beyciler Mahallesi 1567. Sokak üzerinde meydana gelmişti. Bir binanın bodrum katında yalnız yaşayan 55 yaşındaki Nebiha Demir isimli engelli kadının evini, etkili olan yağışlar nedeniyle su basmıştı.

Bütün eşyaları sular altında kalan Demir’in yaşadığı dramı Öncü Haber’in gündeme getirmesinin ardından, Düzce Valiliği, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi harekete geçti.

Düzce Valiliği engelli kadını geçici süre ile otele yerleştirirken, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de Demir’e beyaz eşya ve mobilya yardımında bulundu. Düzce Belediyesi ekipleri de evde gün boyu temizlik çalışması yaptı.

Engelli kadına diğer kurumlardan da gıda yardımı yapılacağı öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)