banner851

banner614

“DEVLETİMİZİN ACI HATIRALARINI UNUTMAYIN”

banner619

Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen cumhuriyetin ilanını hazırlayan sürecin ele alındığı konferansta öğrencilere devletin geçmişte yaşadığı acı hatıraları unutmamaları tavsiyesinde bulunan Erciyes Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Keskin, “Bela ve musibetleri atlatmanın en güzel yolu bolluk zamanlarda milli tasarrufta bulunmaktır. Sevgili gençler, mutlaka tasarrufta bulununuz.” dedi.

banner846
Gündem 25.10.2019, 12:04 25.10.2019, 14:12
397
banner844
Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü tarafından düzenlenen “Cumhuriyetin İlanını Hazırlayan Süreç ve Yeni Türk Devletinin Kuruluşu” başlıklı konferansta, Erciyes Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Keskin, öğrencilerle bir araya geldi.
Düzce Üniversitesi öğrencileriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Keskin, programda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başladı. Ebedi devletin son halkasının cumhuriyet olacağını belirten Prof. Dr. Keskin, “Yeni Türk devleti, yeni devletimiz elbette ki yeni zamanların icabatına uygun olarak Cumhuriyet ve Demokrasi olacaktır. Bu münasebetle ben Cumhuriyetin kurucularını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cümlesini huzurunuzda rahmetle yad ediyorum.” şeklinde konuştu.
Derin izler bırakan büyük milletler kuran devlet olduğumuzu ifade eden davetli konuşmacı, “Sevgili gençler okumaktan, araştırmaktan, tefekkür ve tezekkür etmekten başka çareniz yoktur. Kütüphaneler, laboratuvarlar, atölyeler sizin dinlenme yeriniz olsun.” ifadelerini kullandı.
Öğrencilere devletimizin geçmişte yaşadığı acı hatıraları unutmamaları tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Mustafa Keskin, “Bela ve musibetleri atlatmanın en güzel yolu bolluk zamanlarda milli tasarrufta bulunmaktır. Sevgili gençler, mutlaka tasarrufta bulununuz. Tasarruflu olmak geleceğimizi güven altına alan en önemli ekonomik etmenlerden biridir.”  diyerek sözlerine devam etti.
Cumhuriyetin bekasının teminatının gençler olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Mustafa Keskin, Atatürk’ün vatanı gençlere emanet ettiğini söyleyerek bu emaneti korumaları gerektiğinin önemini vurguladı.

 
Yorumlar (5)
Aa' ya; 2 yıl önce
Atatürk adının cuma hutbesinde anılmasını istemezdi, tıpkı cenaze namazının kılınmadığı gibi. Murat Bardakçı Atatürk 'ün müslüman olmadığını söylüyor niçin hutbelerde ismi geçsin ki??? Hutbe islamın kürsüsü değil mi
fevzi er 2 yıl önce
Prof.Dr.Mustafa Keskin hocamıza, Atatürk ile ilgili ve onun cumhuriyet gençliğine aktardığı bilgileri değerli buluyorum ve kendisine teşekkür ediyorum.
Aa 2 yıl önce
Bugün Cuma Namazı hutbesinde Atatürk'ün adı yine anılmadı.
BOŞVER 2 yıl önce
boşa konuşmasınlar gençlerinelinenegeçiyorki tasarruftan bahsediyorlar
Merkez Kırkbir Kırkbeş 2 yıl önce
Tasarruf tarihe bakışla başlar dostlar. Gelecek de yine onunla planlanır. Harcamalara dikkat etmeliyiz. Lazım olanlar azdır, lazım olmayanlar azdırır..! Benim sözüm bu. Yaz bunu sana zahmet editör kardeşim. Eline sağlık değerli dostum.