banner851

banner955

DEVLETİN TÜM İMKÂNLARI SEFERBER EDİLDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 5 gün önce sel sularına müdahale ederken kaybolan kepçe operatörü Okan Bayrak için arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Havadan ve karadan devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini kaydeden Başkan Özlü "Tek temennimiz Okan kardeşimize bir an önce ulaşmak." dedi. 

Gündem 02.07.2022, 14:50 02.07.2022, 14:59
1685
DEVLETİN TÜM İMKÂNLARI SEFERBER EDİLDİ
banner986

Düzce'de hafta başında etkili olan sağanak yağış şehrin dört bir yerinde taşkınlara neden olmuştu. Üçköprü’de taşkını engellemek için sahada olan kepçe operatörü Okan Bayrak'ın kullandığı iş makinası devrilerek sel sularına kapılmıştı. İş makinası kaybolduktan 17 saat sonra bulunmuş, ancak operatör Okan Bayrak'a ulaşılamamıştı. 


BAŞKAN ÖZLÜ: ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
5 gündür devam eden Kaynaşlı’daki arama-kurtarma çalışmalarını sık sık yerine takip eden Başkan Özlü, yaptığı açıklamada, devletin tüm kademelerinin kayıp kepçe operatörünü bulmak için seferber edildiğini bildirdi.

Özlü, "Hafta başında etkili olan ve bölgemizi olumsuz etkileyen sel felaketinde malesef üzücü bir olay yaşadık. Üçköprü köyünde arkadaşımız 5 gün önce bizlerin can güvenliği için hayatı pahasına göreve çıkarak sel sularına müdahele ederken kayboldu.

Bizler için canını ortaya koyarak çalışan kardeşimiz 5 gündür kayıp. Devletimiz Okan kardeşimizi bir an önce bulmak için seferber olmuş durumda. Bizim itfaiye ekiplerimiz de orada arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Tek temennimiz biran önce kayıp kardeşimizi bulmak." şeklinde konuştu. 


DEVLET SEFERBER OLDU
Arama kurtarma çalışmaları kapsamında, itfaiye, polis dalgıçlar, jandarma arama kurtarma, AFAD ile arama kurtarma derneklerinin dalış ekipleri hem karadan hem de dereden arama çalışmalarına sürdürüyor.

banner844
Yorumlar (2)
T.C 2 ay önce
Sizi belediye baskani olarak gormek istemiyoruz istifa edin yada kayyum atansin
Beton 2 ay önce
Sadece. Resim cektirip gidiyorlar.tek yaptiklari animasyon ve reklam ve etraflarinda. Şak şak cilari dolu
21
kapalı