banner851

banner955

DİKKAT ‘AYAZ’ GELİYOR

Meteoroloji uzmanlarının kar beklediği Düzce'de, Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, su sayacı ve tesisatlarının ayazdan korunması için vatandaşları uyardı.

Gündem 03.01.2019, 13:32 04.01.2019, 13:58
1996
banner1032

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son değerlendirmeler doğrultusunda kar beklendiği açıklanan Düzce’de, özellikle gece hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü bugünlerde su sayaçları ve tesisatları da 'ayaz' tehlikesi karşı karşıya…

Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser de yaptığı yazılı açıklama ile su sayacı ve tesisatlarının korunması için vatandaşları uyardı.
Keser, eksi değerlere düşen hava sıcaklığında, açıkta kalan su sayaçları ve tesisatın soğuktan etkilenerek hasar gördüğü ve sayaçların donarak kullanılamaz hale geldiğine dikkat çekerek açıkta olan su boruları ve su motorlarını soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılması ve cam yünü, talaş gibi çeşitli izolasyon malzemeleriyle izole edilmesi gerektiğini vurguladı.

Hava sıcaklığının özellikle sıfırın altına düştüğü durumlarda açıkta bulunan su sayaçlarının kesinlikle muhafaza altına alınmasının önemine işaret eden Keser, buz tutmuş su sayacına ateş yakarak müdahale edilmemesi gerektiğini belirtti.

Doğalgazın sessiz ve sinsi tehlike olduğunu söyleyen Keser, doğalgaz tesisatlarına yetkisiz kişilerin müdahale etmemesi gerektiğini ve kombinin bulunduğu odada uyunulmaması gerektiğini söyledi. Kurallara uyulduğunda doğalgazın en güvenli yakıt olduğunu kaydeden Keser, bacaların düzenli kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerektiğini belirterek, cihaz bakımlarının her yıl yaptırılması gerektiğini kaydetti.


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (9)
Dzc81 4 yıl önce
Bu beyin kac akrabası beledıyede calışıyor?
Dzc81 4 yıl önce
Komik:) su acma kapama bedeli
Halk 4 yıl önce
Bizim muslukları uyaracagına senin bu musluk nerden onu de hele sayın keser...keser döner sap döner senin muslukta donacak insAllah
Mustafa 4 yıl önce
vatandaş senden daha iyi biliyor su işlerini. siz cukkanıza bakın, vatandaşı belediyeyle bir olup havadan sudan nemden nasıl kazıklayacağınızı düşünün.
Hakkı 4 yıl önce
bu adam nasıl zengin oldu?
ahmet hakan 4 yıl önce
baksen hadiya koskoca oda başkanı cıkmış me diyo uşaklar bayafan beri medyaya cıkmadı ya ondan yiyi yiyin bakayım bu dünyanın öteside var hiç ölmiyeceksiniz ya
Keser Döner Sap Döner 4 yıl önce
Usta pusuda oturmuş hazır havalar bozuk iken kendisine iş gelmesini bekliyor galiba :)
Aa 4 yıl önce
Ayaz olursa ne olur? Sayaç çalışmaz. Her yıl bu panikli haberleri okuyoruz, acaba aynı endişeyi su kesintilerinde, çeşmeden çamur aktığında gösteriyor musunuz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu