banner851

banner614

DİKKAT ÇEKEN MESAJ!

İnsan Hakları Evrensel Bildirisi'nin 10 Aralık 1948'te  kabul edilmesinin yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajları yayımlandı. Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, mesajında “Son yıllarda artarak devam etmekte olan temel hak ve özgürlük ihlallerini kaygıyla izlemekteyiz. Her devlet bireylerin temel hak ve hürriyetlerini hiçbir ayrım gözetmeksizin korumakla mükelleftir.” ifadelerini kullandı.

banner619
Gündem 10.12.2017, 11:25 10.12.2017, 17:08
2402

İnsan Hakları Evrensel Bildirisi”nin 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilişinin yıldönümü olan 10 Aralık; tüm dünya ülkeleri ve insanları tarafından “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanıyor. Bu önemli gün dolayısıyla Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Barosu Başkanı Azade Ay, birer mesaj yayımladı.

Sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk duyguları içinde geliştirmeliyiz”

“İnsanın insan olmak haysiyeti ile sahip olması gereken hakları vardır.” ifadesini kullanan Vali Dağlı, mesajını şöyle sürdürdü: “Bu hakları; insanlar arasında ırk, din, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk duyguları içinde geliştirmeliyiz. Gelişmişliğin bir ölçüsü olarak kabul edilen insan hakları alanında vardığımız noktayı hiçbir zaman yeterli görmeden, hep daha iyiye, daha güzele ulaşma yönünde çabalarımız sürdürülecektir. İlimizde insan hakları alanında, tüm bireylerimizin yanında, kadınlarımızın, çocuklarımızın, engellilerimizin ve tüm dezavantajlı kesimlerin bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri için yoğun çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımızın her alanda en yüksek hayat standardına kavuşması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın bu önemli gününü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Her türlü hak ihlalinin karşısındayız”

Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay ise İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’ni 6 Nisan 1949 tarihinde onaylayan Türkiye’nin bildirgeyi ilk onaylayan ülkelerden biri olduğunun altını çizerek, “Ülkemizde Cumhuriyetin ilanı sonrasında kişi hak ve hürriyetlerinin tanınmasının temelleri atılmış bildirgenin kabulü ile de uluslararası düzeyde bağlayıcılığı kabul edilmiştir. Süreç içerisinde Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin imzalanması, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin zorunlu yargı yetkisinin kabul edilmesi, Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru yolunun açılması gibi olumlu adımlara rağmen son yıllarda artarak devam etmekte olan temel hak ve özgürlük ihlallerini kaygıyla izlemekteyiz. Her devlet bireylerin temel hak ve hürriyetlerini hiçbir ayrım gözetmeksizin korumakla mükelleftir. Bu koruma da ancak öncelikle insan sevgisini esas alan, toplumsal barışı ön plana çıkaran, eşitlikçi bir yaklaşım ile yapılacak yasaların varlığı ve etkin bir şekilde uygulanması ile mümkün olabilecektir. Düzce Barosu olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin her türlü hak ihlalinin karşısında olduğumuzu bildirir, insan haklarına saygılı ve herkesin yasalar önünde eşit muameleye tabi olduğu bir Türkiye temennisi ile Düzce Barosu adına tüm Türk halkının İnsan Hakları Haftası’nı kutlarım.”

C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (14)
AKÇAKOCALI 4 yıl önce
MAALESEF BİZ KAYGIYLA İZLEMİYORUZ, DEVLETİMİZ HERKESE EŞİT HAK VE İMKANLAR SAĞLAMAK İÇİN FAZLASIYLA GAYRET GÖSTERİYOR.
Serdar gürler 4 yıl önce
Kimlere ne kadar eşit olduğu ortada daha şimdiye kadar bir tanesini ifşa ettimi yapılan yolsuzluklardan ortaya çıkan soygundan çıkarsında görelim neden bütün önergeler red ediliyor mecliste çünkü sorumlusu kendisi ucunun iyi dokunduğu yerler var
İnsanhakları 4 yıl önce
Kusura bakma av hnm iki yüzlüsünüz orta doğu kudüs ve diyerleri insanlar öldürülüyo gık demiyonuz.daha nediyim size
Hakmı? 4 yıl önce
Mavi Marmara olayında ''Banamı sorup gemiye bindiler'' demişti birisi. Güvenipte İsrail'e protesto için gidecekler bir hatırlasın. İsrail malını pretesto için döken, bu malın ne işi var ülkemde...
Ahmet akın 4 yıl önce
Neden şüphelisin şnsanhklrımı yok diyon sen ayıp ayıp herhaltı uiyosunuz kimse nile yapmıyo hala ne anlayıyosun siz harbiden boş insanlarsınız yeterki muhalefet olun yaZıklar olsun
körpeşlerli 4 yıl önce
.
ben sizin imanınızdan süphe etmeye başladım...
Sen ne hakla 4 yıl önce
Kullarının imanını yalnız Allah sorgular. Sen ne hakla bu yetkiyi kendinde görüyon.. Kendini sorgula? Senin görevin önce kendi imanını sorglayıp hizaya girmek değilmi?
Reco 4 yıl önce
Bizde sizin gibilerini iyi tanidihimiz icin.sozlerinizi kaygiyla dehsetle izliyoruz.bu ulke icin hicbir guzel yorumlarda bulunmadiniz
neymiş onlar 4 yıl önce
keşke bu duyarlılığınız 28 şubatta olsaydı.başörtüleri zorla çıkarttırılanlara karşıda bir demeç verseydinz.tam tersi o zulmü yapanların yanında yer aldınız kurum olarak.askerin brifinglerine koştunuz.çok demokrattınız.biliriz sizi.
serdar gürlere 4 yıl önce
ecevit de,akşener de,tsk da,vs herkes kandırıldı.ecevitin,akşenerin vs fetö için eskiden söylediklerini araştır.tsk gibi kurum kandırılmış.ama sen hep erdoğana odaklan.suçlu sadece erdoğanmı.akp düşmanlığı diğer fetöseverleri görmeni engell
Serdar gürler 4 yıl önce
Demokrasi ve cumhuriyet sayesinde rüyanızda bile göremiyeceğiniz yerlere geldiniz ama hiç.inanmadınız birde aynı yüzsüzlükle işinize gelmiyince kandırılıyorsunuz başkalarını kirletmek için acaba kendiniz ne kadar temizsiniz..
neymiş bak yorumcusuna 4 yıl önce
kaygılanma.heryerde başörtülü memur var artık.aksine fetö başörtüsüne füruat deyip kızlara başını açtırmıştı.neye göre hepsi diyorsun.işine geldiği için saçmalamışsın işte.at gözlüğüyle bakmaya devam et.sakın başka yere bakma.dimdik yürü.
Neymiş bak 4 yıl önce
Başörtülü bacım Hakim oldu, Avukat oldu, Rektör oldu, Yargıtay üyesi oldu.... Vee sonra bir baktık hepsi Fötöcülükten Ceza evine. Gurur duydunuzmu? Rahatmısınız?
Vatansever 4 yıl önce
Bu vatanın evlatları sol zihniyet yüzünden vatanında okul okuyamadı yabancı devletlere gitti siz ne anlatıyorsunuz. Kadınlar inancını yaşayamadı baş örtüsü ile memurluk yapamadı. Evrensel beyanname ne herkesin vicdanı kendi mahkemesidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın