banner851

banner614

DİLBER, CAYMAZ VE DR. YILMAZ’DAN 10 OCAK MESAJI

Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber, DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz ve Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, kutlama mesajı yayımladılar.

banner619
Gündem 10.01.2021, 11:12 10.01.2021, 16:26
422
DİLBER, CAYMAZ VE DR. YILMAZ’DAN 10 OCAK MESAJI

Bu yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlamaları, tüm dünyada etkisini sürdüren Koronavirüs salgınının gölgesinde kutlanıyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber ve Düzce İl Sağlık Müdür Dr. Yasin Yılmaz kutlama mesajı yayımlayarak, Düzce’de görev yapan gazetecilerin gününü kutladılar.

Dilber: “Basın fedakarlık isteyen şartları ağır olan bir meslektir”

Düzce Kent Konseyi Başkanı Dilber yayımladığı mesajında, şu görüşlere yer verdi:

“Çağın en dinamik mesleklerinden biri olan basın çalışanları, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir görevi üstlenmiştir. Üstlendiği bu görev gereği toplumların sadece haber alma ihtiyacını karşılamakla kalmayan basın çalışanları aynı zamanda kamuoyunun tarafsız ve doğru bilgilendirilmesinde çok önemli bir görev sahibidir. Ayrıca Basınımız toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında da önemli bir yere sahiptir.

Görevlerini yerine getirmek için her şartta haber peşinde koşan basın çalışanlarının,  düzenli bir mesaisi olmadan halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Yazılı ve görsel basın fedakarlık isteyen, şartları ağır olan önemli bir meslektir. Basın çalışanlarımız görevlerini büyük özveriyle yerine getirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Çalışan Gazetecilerimizin Günü’nü kutluyorum, tüm basın çalışanlarımızın mesleklerini icrada başarılar diliyorum.

CAYMAZ: “DEMOKRASİNİN TEMEL UNSURLARINDAN BİRİSİDİR”

Demokrasi Ve Atılım Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, zaman ve mekan gözetmeksizin zor şartlarda ilkeli ve doğru habercilik anlayışıyla çalışan tüm basın mensuplarının bu anlamlı gününü kutladı.

Demokrasi Ve Atılım Partisi Düzce Kurucu İl Başkanı Murat Caymaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Caymaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını kullanmasını sağlayan, toplumun genel görüş ve taleplerini kamuoyuna yansıtan basın, demokrasinin temel unsurlarından biridir.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla çok zor şartlar altında dahi fedakârca çalışan ve meslek ilkeleri ışığında görevini sürdüren tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Yılmaz: “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile mesajında şunları söyledi:

“Her koşulda ve şartta sorumluluk duygusu içinde çalışarak, halkımızın doğru ve tarafsız haber almasını sağlayan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

YAKUP DEMİRCAN'DAN KUTLAMA MESAJI

Mesleğini fedakâr, ilkeli, dürüst ve tarafsız gerçekleştiren bütün basın çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dileriz.

CABOĞLU'NDAN ŞEFFAFLIK VURGUSU

Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Vatandaşlarımız adına gözlemleyip yaşananları kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de bazen ailesinden bile fedakarlıkta bulunarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan Basın mensuplarımız, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri geldiğinde canlarını ortaya koyarak görev yapmaktadırlar. Özgür ve tarafsız bir basının varlığı şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biridir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü içtenlikle kutluyor, aile bireyleriyle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Şahin: "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şahin mesajında; “Kentin gündemini belirleyen, yaşanan gelişmeleri anlık ve doğru şekilde kamuoyu ile paylaşan, gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin ve projelerimizin geniş kitleler tarafından bilinmesini sağlayan, Dünya’nın en zorlu mesleklerinden biri olan Gazetecilik görevini zorlu şartlar altında layığıyla ifa etmekte olan tüm basın emekçilerimizim 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, sağlıklı günler diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gazeteci halkın kulağı, sesi ve vicdanıdır”

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazeteci halkın kulağı,sesi ve vicdanıdır.Çalışan gazeteciler işin emekçisidir.Çalışan gazeteci gerçeklerin yoluna baş koyandır. Çalışan gazetecinin kaleminde vatansızlığa, yalana yer olmaz. Çalışan gazeteci, objektifini Türkiye'nin birliği ve bütünlüğüne odaklamıştır. Çalışan gazeteci, hakikat aşkıyla hiçbir baskıya boyun eğmeyendir. Milletimizi ve insanlığı gerçeklerle buluşturan tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü kutluyorum."

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)