banner614

DİLBER’DEN KAVİLİ’YE DESTEK

banner619

Düzce eski Baro Başkanı Av. Ali Dilber, İstanbul Barosu Avukatlarından Ömer Kavili’nin ‘davayı sulandırma’ gerekçesiyle tutuklanmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Gündem 06.10.2018, 11:14
2539
DİLBER’DEN KAVİLİ’YE DESTEK
banner785

Dün gece saatlerinde ‘davayı sulandırmaya çalıştığı’ gerekçesiyle İstanbul Barosuna üye avukat Ömer Kavili’nin tutuklanmasına bir tepki de Düzce eski baro Başkanı Av. Ali Dilber’den geldi.
 
Dilber, dün gece sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla,  Adalet Bakanlığı ve HSK'ya seslenerek, “Bir avukat bu gerekçelerle tutuklanabilir mi? Hakimlik Savcılık bu mu? Makamlar böylesine keyfi kullanılabilir mi? Olmadı arkadaşlar, yanlış yapılıyor, birileri bu yanlışa dur demeli. Tartışma yaşadıysanız kuralına uygun bir şekilde ve rencide etmeden salon dışına aldırırsınız en fazla avukatı. Tutuklama nedir ve ne için yapılır, böyle bir hadisede avukat tutuklanır mı? Bırakın avukatı, hiç kimse tutuklanamaz. İşte Avukat Ömer Kavili'nin tutuklanma gerekçesi: "Müvekkilini ve kendisini mağdur göstererek dosyada haklı çıkmaya çalışmak ve davayı sulandırmaya çalışmak, amacının halkın gözünde yargının ve mahkemelerin itibarsızlaştırmak olduğu, adalete olan güveni sarsmayı amaçladığı kaçma ve delilleri karartma ihtimali” ifadelerine yer verdi.
 
Kamuoyunda büyük tepki yaratan tutuklama kararı ve gerekçenin ardından 24 saat geçmeden Av. Ömer Kavili tahliye edildi.

Kavili, Grup Yorum üyelerinin yargılandığı davada hakimle tartışması sonucu ilk olarak gözaltına alınmış, akşam saatlerinde ise “görevli memura mukavemet” suçlaması ile sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti.

Yorumlar (11)
Ahmet öztürk 2 yıl önce
Meyve veren ağacı taşla vatandaş. Belki meyva kaparsın başına düşmesin aman dikkat et. Ali Dilber marka olmuş bir kişilik zorlama kendini üzülürsün.
Hakan SEMİZ 2 yıl önce
Sayın Avukatım Ali DİLBER bu kadar çok arkandan konuşan olduğuna göre çok iyi bir yolda lidersin demek ki
Kemal 2 yıl önce
HSYK inceleme başlattığı için böyle cesur bi çıkış yapmış Ali bey.Hükümetten birisi avukatın tutukluluğunu destekliyorum deseydi çıt çıkmazdı ali beyden.
Uğur 2 yıl önce
Vatandaş rümuzlu kişi hitap şeklinizde bu adam derken lütfen dikkatli hitap edin kırıcı olmayın önce gerçek kimliğinizi yazın sn Ali DİLBER Düzcenin değerlerinden biridir belki sizde öğledir bildiğiniz doğru varsa gerçek kimliğinizle yazıp
Zeki 2 yıl önce
Vatandaş tutuklanır avukat tutuklanmaz vay be
adamın teki 2 yıl önce
olmadı, kavilizm demeyi unutmuş! tutuklanmak için yargıyı itibarsizlastirmak yeterli değil sanırım.
Vatandaş 2 yıl önce
Sayın öncü tv , Ali Dilberle ilgili projeniz neyse açıklayında bizde rahatlıyalım. Nedir arkadaş ikide bir bu adamın önemsiz hareketlerini haber yapıyonuz.
çarşı 2 yıl önce
sn ali dilber dik duran adam kızılayda partide.hukukta teşekkürler. dostlarını satmayan başarılı olur.ali abi sağol
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2°
açık