banner851

banner614

DOĞA OKULLARI’NDAN GÖRKEMLİ ANMA

Ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Düzce Doğa Okulları’nda görkemli bir törenle anıldı. Törende, Atatürk’ün en sevdiği danslar olan Vals ve Zeybek’in öğrenciler tarafından oynanması büyük beğeni topladı.

banner619
Gündem 10.11.2016, 16:52 10.11.2016, 18:32
1045
DOĞA OKULLARI’NDAN GÖRKEMLİ ANMA

Türk ulusunu bağımsızlığa kavuşturan ve onu, ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete uğurlanışının 78. yıldönümünde, Düzce Doğa Okulları ve Düzce Doğa Merkez Anaokulu’nda düzenlenen törenlerle anıldı. Velilerin yoğun katılım gösterdiği programlarda duygu dolu anlar yaşandı.

Törene velilerin yanı sıra, Vali Yardımcısı Selda Dural, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün ve Düzce ve Bolu Doğa Okulları Kurucusu Önder Tonyalı da katıldı.

Düzce Doğa Okulları Egemen Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın sunuculuğunu 12. Sınıf öğrencisi Nizamettin Pazvant üstlendi.

Tören, 2 (iki) dakikalık saygı duruşunun ardından Düzce Doğa Okulları müzik öğretmeni Volkan Özenir eşliğinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı ise Düzce Doğa Okulları Eğitim Koordinatörü Mustafa İnce yaptı.

Atatürk oratoryosunun izleyenlerden tam not aldığı anma etkinliği marş, şiirler ve Atatürk’ün sevdiği şarkılarla devam etti.


Programda son olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden 8 ay önce katıldığı balonun filminin izlenmesinin ardından öğrenciler, Atatürk’ün en sevdiği danslar olan Vals ve Zeybek oyunlarını oynadı.

Minik yüreklerden anlamlı anma…

Ata’mızı bir kez özlem ve şükranla andığımız 78. yıldönüm dolayısıyla Düzce Doğa Merkez Anaokulu’nda da tören düzenlendi.Velilerin katılımıyla gerçekleştirilen programda 3-4 yaş grubu minik öğrenciler Ata’larını şiir ve müzik eşliğinde söylenen şarkılarla anarken, O’na olan sevgi, saygı ve bağlılıklarını resminin önüne teker teker bıraktıkları çiçeklerle sundu.

Yorumlar (5)
helal olsun 5 yıl önce
işte bütün okullarda olması gereken tablo. canı gönülden tebrik ederim..
Yavuz Yılmaz 5 yıl önce
Emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederim. Günün anlam ve önemini çok iyi ifade eden harika bir programdı.
Ayşe Sülüden 5 yıl önce
Bu anlamı günde Doğa Okulları öğretmeni olmaktan bir kez daha gurur duydum.
Zehra Mülküt 5 yıl önce
Çocuklarımızın Ata'mıza karşı sevgi, saygı ve özlemlerini büyük bir ciddiyet ve gururla ortaya koydukları muhtesem bir programdı. Emeği geçen tüm öğrenci ve ogretmenlerimize teşekkür ediyorum.
Özgür 5 yıl önce
Bazı borçlar vardır; dibe vurmuş vatanı kurtarmanın, kurtardıktan sonra sıfırdan o vatanı 10 yıl gibi kısa bir sürede çağdaş bir ülke yapmanın, halkın sadece yüzde birinin 'o da erkekler' okuma yazma bildiği bir durumdan halkı alıp eğitim reformu ile dönemin konjöktörüne göre yüzde bin okuma oranını arttırmanın, milli ekonomi düzeninin getirilerek tarımda ticarette çağ atlatmanın, kadının nüfus sayımlarında bile sayılmadığı bir değerden İNSAN gibi yaşayabilmesi için eğitim/meslek/sosyal hayatın içinde yer almasını sağlayacak haklar vermenin/insan yerine konmasının, halkına hedefler koyup ileriyi görerek nasihatler etmenin/bu nasihatlerin realitesinin büyüklüğünün vs vs saymakla bitmeyecek BORÇLAR ÖDENMEMEZ!!!

MİNNETTARIZ!!! SAYGIYLA, SEVGİYLE, ÖZLEMLE ANIYORUZ!!!