banner851

banner614

DOĞA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

banner619

Düzce Doğa Okulları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. Yıldönümü’nü hazırladıkları program ile kutladı. Öğrencilerin sunduğu gösteriler veliler tarafından büyük beğeni topladı.

banner846
Gündem 23.04.2017, 14:31 23.04.2017, 17:59
883
banner844

1920’de Türk Milletinin bağımsızlığı ve çağdaşlaşması yolunda atılan ilk adım olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. Yıldönümü Düzce Doğa Okulları’nda coşkuyla kutlandı.

Düzce Doğa Okulları öğrencilerinin Egemen Konferans Salonu’nda düzenlediği tören, velilerin bando tarafından karşılanması ile başladı. Nisan Sarı ve Emir Bedrikoğlu’nun sunduğu program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Velilerin yoğun katılım gösterdiği ve ellerinde bayraklarla eşlik ettiği programda 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı 23 Nisan korosu seslendirildi ve ardından 2/B sınıfı öğretmeni Hülya Eroğlu günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.


Okul Meclis Başkanı İbrahim Aykut ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dolayısıyla öğrenciler adına yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“23 Nisan 1920 Türk Milleti’nin iradesini temsil eden 1. Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının var olma-yok olma savaşının içinde egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Atatürk 23 Nisan 1924’de 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında çocuk bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.”


Birinci sınıf öğrencilerinin hazırladığı dans gösterisi beğeniyle izlenirken, 2/A sınıfı öğrencileri kendi yazdıkları şiirlerle 23 Nisan’ı anlattı. 2/B sınıfının hazırladığı drama gösterisi ile devam eden programda 4/A ve 4/B sınıfı öğrencileri Atatürk’ün sözlerini İngilizce olarak sundu.

Düzce Doğa Okulları Çocuk Üniversitesi 3, 4 ve 5 yaş grubu öğrencileri de hazırladıkları dans gösterileriyle büyük beğeni toplarken veliler tarafından hayranlıkla izlendi. Lise öğrencisi Nizamettin Pazvant’ın okuduğu şiirin ardından program, okul girişinde sergilenen halk oyunları gösterisi ile sona erdi.


Yorumlar (2)
Özgür 4 yıl önce
Bence çok anlamlı, güzel, az ve öz konuşmaydı. Ben de salondaydım, kimsenin sıkıldığını görmedim. Herkes pür dikkat dinliyordu. Milli Bayramlarımızın olmazsa olmazıdır, Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmalar. İnsanlar neyi kutladığını bilsin, diye.
veli 4 yıl önce
her şey harikaydı. fakat ne olur idarecilerimize iletin, uzun öğretmen konuşmaları ile heyecan düşüp sıkılmAYA BAŞLIYOR İZLEYİCİ HER SEFERİNDE. kısa bir konuşma her zaman daha etkilidir. teşekkürler