banner851

banner614

DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Kuş cenneti Efteni Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar sahasında, yaban hayvanları için yem bırakıldı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı yemleme çalışmasına katıldı. Dağlı, “Yaban hayvanlarımızın yem bulamadığı için aşağıları inmesini fırsat bilen avcılar, hayvanlarımızı avlamak gibi bir teşebbüste bulunabilirler. Bunlara geçit vermeyeceğiz.” dedi.

banner619
Gündem 17.12.2016, 16:45 19.12.2016, 13:15
1850
DOĞAYA YEM BIRAKILDI

Gölyaka İlçesi`ndeki Efteni Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar sahasında kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme yapıldı. Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışının ardından doğada bulunan yaban hayvanlarının hayatta kalmasının zorlaşmasıyla harekete geçen Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından hazırlanan yemler, hayvanların uğrak noktalarına bırakıldı.
Göl kıyısında yapılan yemleme çalışmasında Vali Zülkif Dağlı, Alay Komutanı Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Milli Parklar Şube Müdürü Sezgin Akay ve Milli Parklar Şubesi personeli tarafından doğaya yem bırakıldı.


Yemleme sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Dağlı, 160’ın üzerinde kuş türünün olduğu Efteni Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parkında ekiplerin sürekli kontrol çalışması yaptığını söyledi.

Dağlı, etkili olan kar yağışının yaban hayvanlarının yaşamını zorlaştırdığını söyleyerek, “Yaban hayvanlarımızın yem bulamadığı için aşağıları inmesini fırsat bilen avcılar, hayvanlarımızı avlamak gibi bir teşebbüste bulunabilirler. Bunlara geçit vermeyeceğiz. Onlara ‘kuşlarımıza sahip çıkalım’ çağrısında bulunuyoruz. Kaçak avcılığın karşısındayız. Gereken cezaları yazacağız. Avcılarımız bu durumun bilincinde olsunlar. Kuşlarımızın ülkemiz için önemli olduğu bilinsin. Kuşlarımızı sevmek lazım.” dedi.

Yorumlar (7)
AVCILARA HER SEZON BAŞIND 5 yıl önce
AH SAYIN VALİM ORALARI Bİ BİLSEN, HAYVANLAR NEREDE YATAR, NEREDE YEMLENİR, O YEMLENEN YERE GELİRLER Mİ, İŞ OLSUN MAKSAT OLDU BİTTİ OLSUN, YAPMIŞLAR. O HAYVANLAR GELİP YOLUN ORTASINA KONMAZ(HANİ BİNDE BİR) YAŞAM ALANLARI ASIL SAZLIKLARIN İÇLERİDİR VE BUNU DHKMP EKİPLERİ DE İYİ BİLİYORLAR, EE O HALDE ORAYA BOŞUNA YEM DÖKMENİN ANLAMI DA YOK, HELE BİRDE YEMLERİ TOPLUCA BİR YERE BOCA EDİYORLAR, YANİ MAKSAT BAŞTAN BELLİ, (OLDU BİTTİ, GÖREVİMİZİ YAPTIK) DÜZCE HALKINI VE SİZİ OLDU BİTTİ YE GETİRİYORLAR. HA SONRADAN VEYA EVVELİNDE GERÇEKTEN SAZLIK İÇLERİNE, YAŞAM ALANI İÇLERİNE DÖKÜYOR LARSA EYVALLAH. KAÇAK AVCILARA GELİNCE ONLAR ASLA VAZ GEÇMEZLER, ÇÜNKİ DENETİM YETERSİZ VE AZ YAPILIYOR, KAHVE SOHBETLERİNDE ANLATILIR, NERELERE NASIL GİRİP AVLANILDIĞI VE BEKÇİNİN AVDAN DAHA ÇOK AV OLDUĞUNU.AVCILARA HER SEZON BAŞINDA ZORUNLU EĞİTİM VERİLMELİ, RUHSATLI AVCILARIN HEPSİ DÜRÜST DEĞİL, ONLARINDA İÇİNDE BOHÇACILAR VAR.
Cabir bas 5 yıl önce
Avi yapilan yabani kuslar bilhassa ôrdek kaz ve kugu kuslari CHLAMYLIIA PISTACHI denilen bir cins bakteri tasimaktadirlar avlanip eve getirilen bu kuslar afiyetle yendikten sonra CHLAMYDIA PNEUMONIA denilen bir enfeksiyon olusturmakta ve bu enfeksiyonun neticesinde sansli olanlari alzehimer dahil bir cok hastalikla ômûr boyu bogusturmaktadir benden sôylemesi
kazım 5 yıl önce
avcının belgesi varsa istediğini vurur masal anlatmayın vergi veriyorsak sınırlı sayımızdada vururuz.
Belgeli Avcı 5 yıl önce
Hani aşağılama inmesi diye yemliyorlar avcılar Vurmasın diyorlar ya bunlar acıyı ne zannediyorlar para kasası mı Avcı vergisini ödeyecek, avlanma pulunu alıcan ama ava gittiğinde ayazı soğuğu yiyecek ama avcı bi Bk vuramıyacak oh ne Alâ memleket.
Avcı avcısı 5 yıl önce
Avcı kardeşim gel bekleriz,
Avcı 5 yıl önce
Şimdi oraya ava gitmek lazım
Düzceli 5 yıl önce
Doğaya GDO lu mısır....