banner851

banner955

DOĞRU BULSA DA YETERLİ BULMADI

Düzce Valisi Zülkif Dağlı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Fuarını ziyaret etti. Mesleki tanıtımın ve yönlendirmenin eğitim hayatının başlangıcından itibaren yapılması gerektiğini söyleyen Dağlı, “Önümüzdeki dönemdeki ümidimiz iş arayan işletme, iş arayan gencimiz olmasın” diyerek mesleki eğitimin önemine dikkat çekti.

Gündem 04.05.2017, 17:00 04.05.2017, 18:23
5179

Vali Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Fuarı’nın son gününde fuar alanına ziyarette bulundu. Dağlı’ya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz de eşlik etti. Tüm stantları gezerek okul müdürleri, ilgili bölümlerin sorumlu öğretmenleri ve öğrencilerinden bilgiler alan Vali Dağlı öğrencilerin hazırladığı tüm projeleri de inceleme imkanı buldu.Geç kalmış bir iş aslında, çocuk yaşta başlanmalı
Fuardaki tüm stantları ziyaret etmesinin ardından açıklamalarda bulunan Dağlı meslek ve teknik eğitimin ve tüm meslek dallarının henüz çocuk yaşta öğretilmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“İlimiz çapındaki tüm meslek liselerinin tanıtımları yapılıyor. Hangi bölümler var, bölümlerin avantajları nelerdir, hangi alanlarda çalışabilir? Bizim yapmaya çalıştığımız çocuklarımızın ilkokul 1. ve 2. sınıftan itibaren yapılması gereken yönlendirmenin daha geç kalmış bir şekli aslında. Bunu biraz daha önceki yıllarda yani 1. ve 2. Sınıfta öğrenim gören meslekleri tanıtmak gerekiyor. Bu yapılan çalışma ilimiz için önemli. Bölümleri gördük. Öğrencilerimizin kabiliyetlerini gördük. Neler yapabildiklerini gördük. Gerçekten güzel şeyler çıkacak önümüzdeki süreçte.”

Çalışmaların tümü buna yönelik
“Önümüzdeki dönemdeki ümidimiz, iş arayan işletme de olmasan, iş arayan gencimiz de olmasın tek amacımız bu.” diyerek mesleki ve teknik eğitimin önemine dikkat çeken Dağlı konuşmasının şöyle sürdürdü:

“Organize Sanayi Bölgelerimizin içerisinde teknik kolejle ilgili bir çalışmamız var. O da bu çalışmaları taçlandırmış olacak. Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, mesleki eğitimdeki arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi hepsini kutluyoruz. Önümüzdeki dönemde ümidimiz, iş arayan işletme de olmasan, iş arayan gencimiz de olmasın.”

Yorumlar (5)
Toplama Araba 6 yıl önce
Motor dışardan, parçalar dışardan.Toplama montaj.Araba yaptık öyle mi.Az ufkunuzu açın.
sanayi esnafı 6 yıl önce
keşke imkan verseler biz ustalar derslere girsekte bunca genç bişey öğrense bu iş pratik ve zeka işi bilmem ne üniversitesini bitirip öğretmen olup kâğıt üstünden bişey öğretemezsin iyi bir ustan varsa iyi usta olursun !!!!!
sanayi esnafına 6 yıl önce
millet nasıl kazıklanır onu mu öğreteceksiniz.
SÜLEYMAN METE 6 yıl önce
GÖLYAKA'LI HASAN KUM'U BU FUARA DAVET EDİP ÖĞRENCİLERE ZEKASINI YETENEK VE HAYALLERLE SÜSLEYİP NELERİ BAŞARDIĞINI ANLATTIRMAK LAZIM...
R.R. 6 yıl önce
BİR TANE ARABA YAPMIŞLAR HER SENE AYNI ARABA SERGİLENİYOR, GELİŞTİRME İYİLEŞTİRME YOK. BIRAKIN TIRPAN MOTORLU ARABAYI ELEKTRİK TEKNOLOJİSİ ALANIYLA BİRLEŞİN ELEKTRİKLİ YAPIN ...