banner851

banner955

DOLU DOLU GENÇLİK KAMPI

Düzce’de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kuruluşlarında koruma ve bakım altındaki çocuklar, yaz boyunca doğa ve deniz temalı gençlik kamplarında etkinliklere katılacak.

Gündem 13.07.2022, 13:30 13.07.2022, 18:08
527
banner986

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kuruluşlarında koruma ve bakım altında bulunan 2 bin 156 çocuk, yaz boyunca doğa ve deniz temalı gençlik kamplarında düzenlenecek “Değerler Eğitimi” ile sosyal aktivitelere katılacak.

Koruma ve bakım altındaki çocukların sağlıklı psikososyal gelişimi ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla etkinlikler düzenleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle çocuklar için yaz döneminde sosyal aktiviteler planladı.

Bakanlığın koruması altındaki 2 bin 156 çocuk birer haftalık sürelerle farklı illerdeki Gençlik ve Spor Bakanlığına ait tesislerde organize edilen “gençlik kamplarına” katılacak. Kamplarda çocuklar için “Değerler Eğitimi” ile sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenecek.

Kamp programlarında “gezi, yüzme, okçuluk, paintball, matrak, bisiklet, tiyatro, müzik, doğa yürüyüşü, rafting, sahne gösterileri, el sanatları, oyun ve aktiviteler” yer alıyor.

banner844
Yorumlar (0)
26
açık