banner851

banner955

DONMAK ÜZEREYKEN KURTARILDI

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde köpeklerin saldırısı sonucu yaralanan ve dere yatağına düşen geyik, ekipler tarafından kurtarıldı.

Gündem 13.01.2019, 12:49 14.01.2019, 11:38
5454

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Bekdemirler köyü Değirmen Bayırı mevkisinde dere yatağında yaralı bir kızıl geyik gören köylüler, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu Şube Müdürlüğü ile jandarma ekiplerine bilgi verdi.

Olay yerine gelen ekipler, ormanlık alana bırakılmış başıboş köpeklerin saldırısı sonucu vücudunun değişik yerlerinden yaralanan geyiği kurtarmak için çalışma başlattı.Saatlerce dere yatağında soğuk suyun içerisinde kalan ve donmak üzere olan geyik, ekiplerin uzun süren kurtarma çalışması sonucunda bulunduğu yerden kurtarılarak, traktör kasasına taşındı. Daha sonra yaralı geyik Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu Şubesine ait araca nakledildi.Montu ile ısıtmaya çalıştı

Uzun süre su içerisinde kalan ve donmak üzere olan geyiğin ısınması için kurtarma çalışmasına katılan bir jandarma komutanı, montunu geyiğin üzerine örterek ısınmasını sağlamaya çalıştı.
Kurtarılan geyik Taşkesti beldesinde bulunan veteriner hekim Yasin Özdemir tarafından ilk tedavisinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğüne götürüldü.Köy halkından Mücahit Eraslan, yaptığı açıklamada, "Köpeklerin çok bağırmasını duydum. O bölgeye gittiğimde geyik gördüm. Kurtarmaya çalıştık ancak yaralı olmasına rağmen dere boyu kaçtı. Biz de ekiplere haber verdik." diye konuştu.Veteriner hekim Yasin Özdemir de yaralı geyiğin uyuşturulduktan sonra ekipler tarafından bulunduğu yerden araçlara kadar olan mesafe süresince taşındığını belirterek, daha sonra yaralarını pansuman yaptıklarını ve ekiplere teslim ettiklerini anlattı. 

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

 
Yorumlar (6)
Vatandas 4 yıl önce
Bu nedir arkadar yazik gunah hayvanlara haklisiniz arkadaslar hatta dariyeri hasanbey koyunede gitsinler ordada cok avcilik olur
Avci tim ve vatandaş 4 yıl önce
Avci tim onerin guzel
Vatandaş bunkadar kesin konusmakla olacak is degil sen bu kadar emin konusuyorsan et sikayetini
İsmail 4 yıl önce
Süpersiniz
avcı tim 4 yıl önce
jandarma avcılar için ekip kursun. dağ bayır gezsin bunu yapanları o yöredekiler bilir.
m 4 yıl önce
Avcılar yazmıyor, köpekler yazıyor. Bu kadar başı boş hayvanın sokaklarda olmasının nedenlerini bulun
Vatandaş 4 yıl önce
Muncurlu aksu köyüne gitsinler her gün karaca vuruyorlar
22
açık