banner851

banner614

DÖNÜŞÜMDE BEKLENEN TOPLANTI!

banner619

Camikebir Mahallesi dönüşümünden sonra Düzce’nin 2. Kentsel Dönüşüm Projesi’nin uygulanacağı eski sanayi çarşısında hayata geçirilecek proje konusunda mülk sahibi ve esnaflardan görüş alınması için Düzce Belediyesi tarafından Kültür Merkezi'nde bir toplantı organize edildi. Başkan Faruk Özlü ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin'in de katıldığı toplantıda, proje ve dönüşüm süreci hakkında bilgilendirilen esnaftan ayrıca boşaltılan alanda nasıl bir proje yapılması konusunda görüş alındı. Toplantıda Algün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Algün, firma olarak hazırladıkları projenin sunumunu yaptı.

banner846
Gündem 07.03.2020, 17:48 07.03.2020, 18:11
4360
DÖNÜŞÜMDE BEKLENEN TOPLANTI!
banner844
banner785

Yıllar içerisinde yerleşim alanlarının genişlemesi ile birlikte şehrin içerisinde kalan ve Düzce’ye girişte çirkin bir görüntü oluşturan eski sanayi çarşısının kaldırılması ile ilgili 2020 yılında çalışmalar hızlanacak.

Esnaf ve mülk sahipleri bilgilendirildi

Bu doğrultuda bir tarafı Millet Bahçesi’ne bakan kentsel dönüşüm alanında hayata geçirilecek proje konusunda sanayi çarşısındaki mülk sahibi ve esnaflardan görüş alınması amacıyla bugün ilk toplantı yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Hüdaver Gösterişli ve Celal Kasapoğlu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, TSO Başkanı Tuncay Şahin ve ilgili birim müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, Başkan Özlü, D-100 karayolu kenarında bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nin arka kısmına yapılacak yeni sanayi bölgesi için çalışmaların hızlanacağını aktardı. Belediye eliyle hazırlanan Kentsel Strateji Planı üzerinde duran Başkan Özlü, sürecin TOKİ ile koordineli şekilde devam ettiğine dikkat çekerek, yeşil alan, alışveriş merkezi, konut ve daha birçok alternatifin gündemde olduğu eski sanayi çarşısı alanında hayata geçirilecek dönüşümle ilgili esnaf ve mülk sahiplerinden görüşle alacaklarını söyledi.

Algün'den iddialı proje

Toplantıda kürsüye gelen Algün İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Algün Eski Sanayi Çarşısı Kentsel Dönüşüm Projesi'ne katkı sağlamak amacıyla yerel bir marka olarak çok iddialı bir proje hazırladıklarını belirterek daha önce Başkan Özlü'ye yaptığı sunumu bu kez katılımcılara yaptı ve ayrıntılar hakkında bilgiler aktardı. İlk kez Öncü TV’nin Kripto programında dönüşüme katkı sağlamak için proje hazırladıklarını açıklayan Algün, projesinin Düzce’ye vizyon katacağının altını çizdi.


Esnaf endişelerini dile getirdi

Başkan Özlü ve İmar Müdürlüğü yetkililerinin açıklamalarını dikkatle dinleyen sanayi esnafı ve mülk sahipleri, merak ettikleri konularda sorular yöneltirken, endişelerini de dile getirdi.Bunun üzerine kimsenin mağdur olmayacağı ve ortak görüşün ön planda olduğu bir süreç işleyeceğine dikkat çeken belediye yetkilileri, ilerleyen dönemde benzer toplantılar yapılacağını ve tedirginliğe neden olacak bir ortamın yaşanmayacağını dile getirdi. Ayrıca yıllardır süregelen belirsiz bekleyişe hızla yapılacak sanayi alanı ile son verileceği vurgulandı.Öte yandan daha önce Öncü mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, küçük sanayi sitesinin arkasındaki bölümde yapılacak modern sanayi alanındaki dükkanların 100, 200, 300 metrekare şeklinde inşa edileceğini açıklamıştı.

Yorumlar (11)
Nuri gumuş 1 yıl önce
Cihat bey bu projeyi yapabilir duzce nin cocuğu aileden mütahhit
X 1 yıl önce
Yeni yapılacak sanayi planlı olsun.yol kanalizasyon problemi olmasın.yeşil alanı da olmalı.dükkanlar arası ağaçlar olsun.
Eski Düzceli 1 yıl önce
Bu proje Bu adama kaldıysa vay Düzce nin haline. Bu boş adamlar yüzünden Düzce bir adım ileri gitmiyor.
Hans 1 yıl önce
Sonuç kuru gürültü
Birkan 1 yıl önce
Cihat bey sen önce elindeki işleri bitir.3senedir milleti oyalıyon
Sanayici 1 yıl önce
Bu ülkenin toki kuruluşu bu projeye hayır dedide Algün mü kaldı? Algünün davası para biz projeyi verelim kim yaparsa yapsın diyebilecek görüşteki adamlarla yola çıkılmalı...
Yerli 1 yıl önce
Hala magduriyet muhabbeti mi yapılıyor yaziklar olsun. Kimsenin gözünün yaşına bakmayıp gereken yapilacak arkadaş
Murat 1 yıl önce
Bu inşaat bir konsesyum ile yaptırılmalıdır,sonra sıkıntı çıkar,, en az 4-5 önemli inşaat firması katılmalıdır..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10°
kapalı