banner614

DÖRT KOLDAN MÜCADELE

banner619

Düzce’de koronavirüs tedbirleri kapsamında yoğun mesai harcayan Düzce Belediyesi, kendi personelinin de sağlıklı bir ortamda çalışması amacıyla kurum binasında hem dezenfekte çalışması yaptı hem de bazı noktalara dezenfektan kutuları yerleştirdi.

banner846
Gündem 26.03.2020, 10:20 27.03.2020, 10:45
1727
DÖRT KOLDAN MÜCADELE
banner844

Koronavirüs önlemlerini arttıran Düzce Belediyesi merkez hizmet binası ve ek hizmet binalarına dezenfektan kutuları yerleştirdi.Düzce Belediyesi, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirleri uygulamaya devam ediyor. Düzce Belediyesi Destek İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez hizmet binasına ve ek hizmet binalarına, hizmet binalarındaki katlara personelin ve vatandaşların kullanması için el dezenfektan kutuları yerleştirildi.

Pazaryeri esnafına denetim

Öte yandan Düzce il Olağanüstü Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nde alınan kararlar kapsamında Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazaryeri denetimlerini sürdürüyor.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin uygulanması hususunda zabıta ekiplerimiz pazaryerlerinde satıcılara tebliğde bulundu. Pazaryerlerinde temel gıda ve temizlik ihtiyacını karşılayan esnaf haricindeki satıcıların il Olağanüstü Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda giyim, konfeksiyon, hırdavat, züccaciye, ev tekstili vb. ürünlerin satışı geçici süre ile yasaklandı. Yayımlanan genelge kapsamında Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Pazar yerlerine denetim gerçekleştirerek, toplu olarak bir arada bulunmayı engellemek için tezgahlarını açmamaları konusunda bilgilendirme yaptı.

Yorumlar (1)
Belka 1 yıl önce
İki haftadan fazla oldu daha yenimi takılıyor
13°
hafif yağmur