banner851

banner955

DUALARLA UĞURLANDI

Beşir Derneği Düzce Şubesi tarafından hazırlanan 25 ton un yüklü tır, dualar eşliğinde Halep'e doğru yola çıktı. Derneğin Batı Karadeniz Bölge Müdürü Ertuğrul Baygın, mutfak malzemeleri ve unların, kampta bulunan aş evinde sıcak yemeğe dönüştürülerek günde 10 bin kişiye ulaştırıldığını söyledi.

Gündem 14.05.2017, 10:39 14.05.2017, 15:20
763


Düzce'den Halepliler'e yardım eli uzanmaya devam ediyor. Beşir Derneği'nin Halepliler için başlattığı yardım kampanyası kapsamında bölgedeki ihtiyaçlar gideriliyor. Derneğin Düzce Şubesi tarafından hazırlanan un yüklü tır, dualar eşliğinde derneğin Halep'te bulunan kamplarına doğru yola çıktı.

"Her hafta bir tır göndermeyi planlıyoruz"
Beşir Derneği Batı Karadeniz Bölge Müdürü Ertuğrul Baygın, bölge genelinden, gıda ve giyim eşyalarından oluşan 13 tırı Halep'e gönderdiklerini söyledi. Baygın, "Derneğimizin Suriye Koordinatörlüğü'nce istenen 25 ton unu yola çıkardık. Bölgede bulunan arkadaşlarımız, orada ne eksikse bize bildiriyor, biz de hazırlayıp hemen yolluyoruz. Şuan 25 ton unu yola çıkarıyoruz, arkasından da 75 ton un göndereceğiz. Her hafta bir tır göndermeyi planlıyoruz." dedi.

Suriyeliler'e yardımları kendi elleri ile işleyerek teslim ettiklerini belirten Baygın, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan oradaki kamplara gönderiyoruz. Mutfak malzemelerimiz ve unlar, kampta bulunan aş evinde sıcak yemeğe dönüşüp günde 10 bin kişiye ulaştırılıyor. Suriyeli kardeşlerimize yine bölgede kurulan fırınımızdan, günde 100 bin emek veriyoruz." 

 
banner844
Yorumlar (1)
kader.. 6 yıl önce
Yardımseverlik güzel bir şey ama arap ülkelerinin tablosu hep aynı. şükür etsinler kaderimiz bu desinler. bol bol çocuk etsinler üretmesinler hep tüketsinler. buna kader mi diyelim???
Yeni Sayımız