banner851

banner614

DÜNYANIN HER YERİNDEKİ MUHTAÇ KİŞİLERE ULAŞIYOR

banner619

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Kızılay Haftası dolayısıyla yayımlanan mesajda, Türk Kızılay’ının dünyada yardımlaşmayı, dayanışmayı, dostluk ve işbirliğini destekleyen tutumuyla milletin gurur kaynağı olduğu vurgulandı.

banner846
Gündem 30.10.2020, 11:00
1189
DÜNYANIN HER YERİNDEKİ MUHTAÇ KİŞİLERE ULAŞIYOR
banner844

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası Türkiye genelinde kutlanıyor. Kızılay Haftası'nda Türk Kızılay'ın faaliyetleri ve hizmetleri farklı etkinliklerle anlatılıyor. Bu önemli hafta dolayısıyla Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nce yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan Kızılay, toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı gibi çok önemli insani ihtiyaçları karşılamaktadır.

Yüksek insani değerlerle çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, milletimizden aldığı güç ve destekle ülkemizde ve dünyada yardımlaşmayı, dayanışmayı, dostluk ve işbirliğini destekleyen tutumuyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin özüne yakışır bir şekilde çalışmalarını yürütecek olan Türk Kızılayı, dünyanın her yerindeki muhtaç kişilere ulaşabilecek evrensel bir kuruluştur.

Düzce Üniversitesi olarak; ülkemizde ve dünyanın herhangi bir yerinde yardıma muhtaç kalanlara ulaşmayı kendilerine görev edinen, bu güzide kuruluşun çalışanlarını tebrik eder, sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir yıl geçirmelerini dileriz.”

Yorumlar (0)
25°
açık