banner851

banner614

DÜSİAD’dan TEKNOPARK Bilgilendirme Konferansı

banner619

Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) tarafından, Düzce’deki işadamlarını Teknopark konusunda bilgilendirmek amacıyla bir konferans düzenledi.

banner846
Gündem 08.12.2010, 21:34
217
DÜSİAD’dan TEKNOPARK Bilgilendirme Konferansı
banner844

Düzce Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) tarafından, Düzce’deki işadamlarını Teknopark konusunda bilgilendirmek amacıyla bir konferans düzenledi. “Teknoparkın Sanayici ve İşadamlarına Sağladığı Avantajlar” konulu konferansa, konuşmacı olarak ODTÜ Teknopark YD Yazılım firması sahibi Erkan Güller, ODTÜ Teknopark A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Özbolat, Erciyes Teknopark A.Ş Genel Müdürü Ahmet Başalp katıldılar. Konferansta ayrıca Düzce Üniversitesi Rektörü Funda Sivrikaya Şerifoğlu, DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır, Genç DÜSİAD Komisyon Başkanı Ömer Gaydanoğlu, OSB Müdürü Aylin Özdemir, Banka Müdürleri ve çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı. “Teknoparkın Sanayici ve İşadamlarına Sağladığı Avantajlar “ konulu konferansın açılış konuşmasını Genç DÜSİAD Komisyon Başkanı Ömer Gaydanoğlu yaptı. Daha sonra DÜSİAD başkanı Eyüp Çakır konuşmalarda bulundu. Çakır üniversitenin son 4 yılda büyük yol katettiğini dile getirirken: “Teknopark çalışmaları her zaman Düzcemize lazım olacak bir şeydir. Bu konuda gençlik komisyonumuz bir çalışma başlattı. Bu çalışmaya ev sahipliği yapmak güzel bir şeydir. Ben size burada hoşgeldiniz demek için söz aldım” dedi.

23524

Son olarak Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu konuşmalarda bulundu. Şerifoğlu yaptığı konuşmada Teknopark AŞ için çalışma yaptıklarını ve küçük katılımcılar ile bu çalışmayı Aralık ayı içerisinde yapmak istediklerini dile getirdi. Şerifoğlu şöyle konuştu; “Üniversitemiz her geçen gün büyümeye devam ediyor. DÜSİAD gençlik komisyonu başkanı Ömer Gaydanoğlu yanımıza geldi ve böyle bir çalışma yapmak istediklerini dile getirdi. Bizde neden olmasın dedik ve böyle bir çalışma yapılmasını ön gördük. Bugün burada çok değerli katılımcılar bizlere Teknopark ile ilgili bilgiler verecek. Ben sizlere bir yeni müjde daha vermek istiyorum. Dünyanın en iyi 2 bin üniversitesi sıralamasına bin sekizyüzüncü sıradan girdik. Bu bizim açımızdan çok güzel birşeydir. İkinci anlatmak istediğim konu ise Teknopark AŞ'yi kurmaktır. Teknopark AŞ firmasını kurmak istiyoruz. Bu firma Düzce Üniversitesinin değil. Düzce'nin olacak. Bu yüzden sizlerinde desteğini bekliyoruz”

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)