banner851

banner614

Düzce 5 Gün Yağmurlu

banner619

Meteoroloji Kuvvetli Rüzgar Uyarısında Bulunarak Soba ve Doğalgaz Zehirlenmeleri Konusunda Vatandaşları Uyardı. Düzce'de beş gün süreyle yağmurlu hava hakim olacak.

banner846
Gündem 08.02.2010, 10:40
204
Düzce 5 Gün Yağmurlu
banner844

Meteoroloji kuvvetli rüzgar uyarısında bulunarak soba ve doğalgaz zehirlenmeleri konusunda vatandaşları ve yetkilileri uyardı. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Batı Akdeniz kıyılarında görülecek kuvvetli rüzgarın salı günü öğle saatlerinde kadar etkili olacağı belirtildi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan 'meteorolojik' uyarıya göre, rüzgarın, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı batıkaradeniz ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli olmak üzere, ülkemiz genelinde güneyli yönlerden esmesi bekleniyor.
İlgililer ve vatandaşların soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.
Kış aylarında sıkça rastlanan sobadan sızan gazdan zehirlenme olaylarının önüne, bilinçli soba kullanımı ile geçilebileceği belirtilen açıklamada, yanan sobaların, yatmadan önce tamamen söndürülmesi ve içindeki yanmış, yarı yanmış kömür, odun gibi yakacak malzemelerin dışarıya çıkartılması uyarısında bulunuldu.
Lodos, fırtına gibi hava sirkülasyonunun olumsuz olduğu koşullarda sobaların yakılmaması gerektiği kaydedildi.
Önümüzdeki beş günlük hava raporuna göre Düzce İli Cuma gününe kadar yağmurlu geçeceği hava sıcaklığının 8 ila 14 derece dolayında olacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
19°
açık