banner851

banner614

DÜZCE ADLİYESİNE GİRİŞLER ARTIK DAHA GÜVENLİ

Düzce Adliyesince personel, vatandaş ve avukatların girişlerinde kolaylık sağlaması amacıyla geliştirilen HES Kodu (QR Kod) okuyucu sistem, kullanılmaya başlandı. Sitem, Türkiye’de sadece Düzce Adliyesi’nde kullanılıyor.

banner619
Gündem 21.12.2020, 14:12
3210
DÜZCE ADLİYESİNE GİRİŞLER ARTIK DAHA GÜVENLİ

Adliyenin giriş kontrol noktasına yerleştirilen sistem, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında yer alan karekodu kamera aracılığıyla okuyor. Karekodun okunmasının ardından sonuç ekrandan görevlilerce kontrol ediliyor. Sistem ile adliye binasına girişler hızlı ve güvenli olarak sağlanıyor.

Düzce Adliyesi İdari İşler Müdürü Erdinç Özdemir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Düzce Adliyesi olarak personellerin, avukatların ve vatandaşların adliyeye girişlerinde kolaylık sağlamak için HES kodu uygulaması üzerine çalışma yaptıklarını söyledi.

Uygulamanın Türkiye'deki adliyelerde ilk olarak Düzce Adliyesinde yapıldığını belirten Özdemir, "Bunun sunumunu Adalet Bakanlığımıza da yaptık. Bizim bu sistemi yaparken amacımız temassız bir sistem oluşturmaktı. Personelimizin, vatandaşlarımızın ve avukatlarımızın sosyal mesafe kuralını ihlal etmeden girişlerini sağlamak için nasıl bir uygulama yaparız diye düşünerek çalıştık. Burada yaptığımız sistemle HES uygulaması ile başka bir yansıtma programını entegre ederek güzel bir sonuç elde etmeye çalıştık. Gelen avukatlarımız ve vatandaşlarımız karekodunu cihaza okutarak sonucu ekranda görebiliyor. Bu sonuç arka bölümde bizim adliye görevlimiz tarafından kontrol edilebiliyor. Sonuca göre gerekli işlemler yapılabiliyor." diye konuştu.

Sistemde dokunmatik bir ekran oluşturduklarını kaydeden Özdemir, "Burada cihaz kodu okumayı yaptıktan sonra kişi kendi kişisel verilerinin ekranda kalmaması için ekrana dokunarak kapatma işlemini gerçekleştirebiliyor. Uygulamamız şu an gayet iyi çalışıyor. Güzel dönüşler aldık. Diğer adliyelerde kurulması için elimizden geleni yapacağız." dedi

banner844
Yorumlar (3)
"Aziz Türk Milleti 10 ay önce
Şu binayı kütüphaneye çevirseler daha faydalı yer olur.Alahaddin Çakıcı Adliyeye gelse "Aman efendim kimler gelmiş" diyecek personellerin varlığından hiç şüphem yok.
Ramis. 10 ay önce
Sayin oncu yayinlamadiginiz yorum yorum olurmu akil erecek gibi degil..
jaccki 10 ay önce
Aman ne kadar onemli herkes doktorlarda dahil once yuksek atese bakiyor bende hic ates yokken birden halsizlikle covid basladi buna ne diyeceksiniz..illa ates olacak diye birsey mi var cok bilgili doktorlar