banner851

banner614

DÜZCE AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

banner619

Yaşanan sel ve heyelanın ardından 4 gözle beklenen açıklama geldi. 3 ilçe ve 24 köyde etkileyen su baskınlarının ardından Düzce "Afet Bölgesi" ilan edildi.

banner846
Gündem 24.07.2019, 16:43 24.07.2019, 18:34
3672
banner844

17 Temmuz akşamı etkili olan kuvvetli sağanak ardından 3 ilçe ve 24 köyde sel ve heyelan meydana gelmişdi.

500'e yakın yapının hasar aldığı felaket sonrasında 7 kişi kaybolmuş ve 5'inin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Devam eden süreçte bölgeyi birçok bakan, bakan yardımcısı ve siyasi ziyaret ederken, Düzce'nin afet bölgesi ilan edilmemesi merak konusu olmuştu.

Adeta 4 gözle beklenen açıklama Düzce Valiliği tarafından yapıldı.

Sel ve Heyelan Nedeniyle Düzce'de "Genel Hayata Etkililik" olurunun onaylandığına yer verilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Düzce ili genelinde 17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afeti nedeniyle; Akçakoca ve Cumayeri ilçeleri ile bağlı köylerinde toplam 7 vatandaşımız sele kapılarak kaybolmuş, bugün itibari ile 5 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılmıştır. Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde Valiliğimiz teknik personeli tarafından mahallinde yapılan afet etkisi belirleme çalışmaları sonucu hazırlanarak, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına gönderilen ön hasar tespit çalışmaları neticesinde; Meydana gelen sel afetinin Düzce ili genelinde “Genel Hayata Etkili” (Afet Bölgesi) olduğu ve bu afet sebebiyle yapıları hasar gören vatandaşların afetzede kabul edilmesi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca uygun görülmüştür. Valiliğimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda kesin ve itiraz hasar tespit çalışmalarının yaptırılarak, kesin ve itiraz hasar tespit çalışmaları neticesince hazırlanan hasar tespit raporu ve afetzede isim listesi mahallinde aynen ilan edilecektir."

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

Yorumlar (1)
Geçmiş olsun 2 yıl önce
Yani anlamı nedir?neler olacak yada neler olmayacak?netten bakayım dedim sayılı kanun madde madde yazıyor anlamadım hiçbirşey
12°
açık