banner851

banner955

DÜZCE AFRİN İÇİN TEK YÜREK

Düzce’de, Afrin’de kahramanca mücadele eden Türk Askerine destek olmak amacıyla yürüyüş düzenlendi. Askerlik Şubesi önüne kadar süren yürüyüş sonunda Düzce’de görev yapan 393 muhtar asker olmaya hazır olduklarını belirterek Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Serkan Savaş’a dilekçelerini verdi.

Gündem 22.02.2018, 16:58 22.02.2018, 20:49
1875
banner1032

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de başlatılan operasyona destekler Düzce’de çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Çok sayıda vatandaşın katılımı ile organize edilen yürüyüş Cedidiye Camii önünden başlayarak Askerlik Şubesi’ne kadar sürdü.Afrin’de terör örgütü unsurları ile mücadele eden kahraman Türk Askeri için bir araya gelen vatandaşlara Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Çengel, Düzce Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mensur Bilgin, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler eşlik etti.Düzce Belediyesi Mehter Takımının da katıldığı yürüyüşte vatandaşlar, ellerinde bayrak ve dövizlerle yürüdü.

“Düzce Mehmetçiği için ayağa kalktı”
Askerlik Şubesi önünde bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay şu ifadelerde bulundu:

“Muhtarlarımız bugün ayağa kalktılar ve bu akşam yola çıkacaklar. Bir de mehter takımını yanlarına veriyoruz. Buradan Kilis’e hareket edecekler. Bugünden itibaren etkinliklerimiz başladı. Mehterimiz, muhtarlarımız Kilis’e gidiyorlar Mehmetçiğimize destek olmak için. Biz de burada çeşitli etkinliklerde bulunacağız. Biz de Mehmetçiğimizin yanında olacağız. Şu an Düzce ayağa kalkmıştır ve tüm Düzce Mehmetçiğimizin yanındadır.”

393 muhtar olarak asker
Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Çengel ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kahraman Türk Ordusu’nun yanında olduğunu söyleyerek başladığı sözlerinde şunları kaydetti:

“Biz muhtarlar olarak sahada savaşmak istiyoruz bu vatan, bu bayrak için. Daha önce muhtar arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz toplantıda gönüllü savaşa gitmek istediklerini söylediler. Biz de bunun üzerine Sayın Valimden izin alarak, belediye başkanımın da desteği ile hepimiz buraya, dilekçe ile askere gitmeye hazır olduğumuzu, evden buraya gelirken de evdekilerle vedalaştığımızı ifade eder, Sayın komutanıma 393 muhtarın hazır asker olduğunu ifade eden bu dilekçeyi takdim ediyorum.”Konuşmanın sonunda 393 muhtarın imzasının bulunduğu dilekçe, Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Çengel tarafından Düzce Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Serkan Savaş’a verildi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (35)
Vatandaş 5 yıl önce
Gitmeyi bırakınızda bir aylık maaşlarınızı verinde görelim verirlermi hiç bir aylık maasımızı bağışlama kampanyası yapında bir görelim o zaman inanaçaz
Vatandaş 5 yıl önce
Şu muhtarlara diyeceksinki tamam dilekçeniz kabul oldu her ay 100 muhtar gidecek sonuç ne olur acaba
Garip 5 yıl önce
Vay sayin muhtarlar vay hadi verin 394 kişi birer maas samimiyetinizi görelim ver mehteri .tabiki mehmtcigimizin yanindayiz.bu muhtarların bazıları çok şımarmış kendilerini çok farklı görmeye başladılar.akan çamurlu suları düzeltin önce.
igzali 5 yıl önce
Tarlasından köylüsüne su yol vermeyen muhtar afrine gidecek her halde orda da bedava toprak sahibi olurum hesabı yapmakta kesin
ts,ord 5 yıl önce
ASKERE ŞAVAŞA GİTMEYİ BIRAKSINLAR MAAŞ BİR MAAŞLERINI BİLE HİCBİRİ VERMEZ ..ŞOVVVVV ŞOVVVV ŞOVVV ..MEHMETCİK İŞİNİ YAPAR ŞOV YAPMAYIN SİZ GEREKSİZLER
İhsan 5 yıl önce
Mahallelerindeki, köylerindeki çukurları kapatamayanlar askere haaa
MUHTARLARA 5 yıl önce
SİZ İŞİNİZİ YAPIN MUHTARLAR MAHALLELER KÖYLER NE DURUMDA. MEHMETÇİK İŞİNİ YAPAR.
sinirci köylü 5 yıl önce
ALLAH AŞKINA BİZİM MUHTAR NEREYE GİDİYOR ZATEN KÖYDE DE OTURMUYOR GÖRÜR SENİZ Bİ SÖYLEYİNDE KÖYE UĞRASIN Bİ EKSİKLERE Bİ BAKSIN MUHTARI UNUTTUK SN. VALİYE GİDİCEZ YAKINDA ?????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
kapalı