banner851

banner614

DÜZCE AĞIRLAR!

banner619

Bisiklet, Düzce'de yaygın ulaşım aracı olmasına karşılık konu yollar olunca eksiklik göze çarpıyor. Yıllardır Düzce Belediyesi'nden bisiklet yolları ağının genişletilmesi talep edilirken, bakan ziyaretini fırsata çeviren komşu il Sakarya, bisikletli ulaşımın yaygınlaşması konusunda pilot il olarak seçildi. Son yıllarda bir çok bakanı ağırlayan Düzce'de ilin idarecileri tarafından bu yönde bir adım atılamadı!

banner846
Gündem 19.10.2017, 13:41 20.10.2017, 16:16
7547
banner844

Sadece 3 bölge ile sınırlı kaldı 
Türkiye'de bisiklet kullanımının en yoğun olduğu iller arasında üst sıralarda yer alan Düzce'de hem güvenli ulaşım hem de sağlıklı yaşam için bisiklet yolları önem teşkil ediyor. Büyük bir ihtiyaç olmasına karşılık bisiklet yolları konusunda yıllardır istenen ölçüde çalışma yapılmayan kentte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediyelere 'yaygınlaştırın' yönünde yaptığı uyarılara rağmen, bisiklet yolları Çoban mevkii, Akçakoca yolu ve Aziziye Mahallesi olmak üzere sadece 3 bölge ile sınırlı kaldı. 

Düzce'de çalışmalar kaplumbağa hızında
Yaygın bisiklet kullanımını bisiklet yolları ile taçlandıran Konya, bu konuda parmakla gösterilecek bir ile dönüşerek övgüler alırken, Düzce'de çalışmalar kaplumbağa hızında kaldı. 

Bisikletli ulaşımda Sakarya pilot il
Düzce'de hal böyleyken komşu il Sakarya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin şehri ziyaretinde sunulan dosya sayesinde bisiketli ulaşımın yaygınlaşması konusunda pilot il olarak seçildi. Bu sayede bisiklet yolu ağını 30 kilometrenin üzerine çıkaracak olan Sakarya, bisikleti entegre ulaşımın bir parçası haline getirecek. Şehrin cazibe merkezlerini birbirine bağlayacak bisiklet yolu entegrasyonuyla birlikte akıllı bisiklet uygulaması da başlayacak.

30 kilometrenin üzerine çıkacak 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, "Daha önce şehrimizin muhtelif bölgelerine bisiklet yollarını kazandırdık. Yeni hizmete aldığımız duble yol ve bulvar çalışmalarımızda da bisiklet yollarına yer verdik. Mevcut bisiklet yolu ağımız şuan için 18 kilometre. İnşallah yeni duble yol ve bulvar çalışmalarımızla bu rakam 30 kilometrenin üzerine çıkacak.” diye konuştu.

Haber: C. ÜSTÜNER 
Yorumlar (29)
Mehmet Alp 4 yıl önce
4,5 aydır Düzce'de yaşıyorum. Gördüğüm kadarı ile Düzce, şehircilik anlayışından uzak, vizyonsuz bir şekilde köy muhtarlığı şeklinde yönetilmiş. Tamamen seçmene yönelik reklam olarak yapılan yanlış yatırımlar almış başını gitmiş.
düzceli 4 yıl önce
bolu belediye başkanının 3. dönemi olduğunu unutmamak lazım, yani 10 yıl önce başlayan proje bitmek zorunda ki bitmiştir... anlayana...
Kara Beton Çirkinliği 4 yıl önce
Bisikleti bırak kaldırım taşlarını söküp kara beton döken zihniyet başkan oldu.Ne kadar çirkin ötesi ne kadar bet ne kadar estetiksiz bir görüntü oluşuyor kaldırımlarda.Başkan dursun Ay bırak sende git.Bu kadar çirkin kaldırım olabilirmi.Ka
idareci yok. 4 yıl önce
bu ilde idareci yok.kamu idarecileri kimseyi umursamıyor,herkese eyvAllah çekip hiç bir iş yapılmıyor.örnek;6 ay oldu konsopa otelin önündeki köprü.
cemo 4 yıl önce
ayıptır yazıktır ya.... cok uzuldum bu habere.... duzce gıbı bır ilde heryere bisikletle gidilebilir.ama yazık işte
yol acilsin 4 yıl önce
yol acilsin park yasagi gelsin bisiklet yolu da olur
Hürriyet 4 yıl önce
Bizim hürriyet caddesinde sağolsun eski başkan kar yağarken bisiklet yolunu boyattığı için boya tutmadı.
Can . D 4 yıl önce
DÜZCEMIZDE HANGI IS DOGRU YAPILIYOKI NUSRETIN MAHALESINDE ELETIRIK TELERI HALA YERIN ALTINA ALINMADI VE ELETIRIK TIRAFOSO NASIL TEHLIKELI YERDE DURDUGUNU SENELERDENBERI GÖREN YOK YA BASKAN NUSRETDIN MAHALESI SEHIR ICINDE NEDEN IHMAL HE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın