banner851

banner614

DÜZCE ATA'SININ HUZURUNDA...

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78. yılı dolayısıyla Anıtpark Meydanı’nda anma töreni düzenlendi. Tören için büyük küçük herkes Ata'sının huzuruna koşarken, saatler 09.05’i gösterdiğinde Düzce'de hayat bir dakika durdu.

banner619
Gündem 10.11.2016, 09:11 10.11.2016, 11:55
1193
DÜZCE ATA'SININ HUZURUNDA...

Türkiye, cumhuriyetimizin kurucusunu, Mustafa Kemal Atatürk'ü kaybedeli tam 78 yıl oldu. Ulu önder Atatürk, ölümünün 78. yıldönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Düzce’de de özlemle anıldı. Saat 9'u 5 geçe milyonlar Atatürk için ayağa kalktı, onun ve şehitlerin anısına saygı duruşunda bulundu. Düzce’de anma programı saat 8.55’de Atatürk Anıtı'na çelenk konmasıyla başladı. Sabah saatlerinde, Düzce protokolü ve öğrenciler Anıtpark’ta hazır bulundu.


Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 78. yıldönümü münasebetiyle, saat 09.05'te Düzce Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve diğer kuruluşların sirenleri 1 dakika süre ile sarı ikaz (düz siren sesi) şeklinde çaldı, Ata’ya saygı duruşunda bulunuldu. Bayraklar yarıya inerken, genci yaşlısı 7'den 70'e birçok vatandaş, Ata'sına saygısını gösterdi. Saygı duruşunun ardından bando eşliğinde söylenen İstiklal Marşı'na hem protokol erkanı, hem de o sırada yoldan geçmekte olan vatandaşlar eşlik etti. Anıtpark'taki çelenk töreninin ardından anma programı Gençlik Merkezi Salonu'nda devam etti. 


Gençlik Merkezi Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda devam eden program Farabi Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu programla devam etti. Düzce Farabi Anadolu Lisesi’nin Atatürk’ün hayatını anlattığı müzikal tiyatro, protokol ve izleyiciler tarafından büyük ilgiyle izlendi ve duygulu anlar yaşattı.

Gösterinin ardından Vali Zülkif Dağlı bir teşekkür konuşması yaparak öğrencileri tebrik etti.

banner844
Yorumlar (3)
zürküf cebeci 5 yıl önce
valiyle adaşız
Ahiretine ne faydası var 5 yıl önce
Bir hatim, mevlüt okutun.Çelenk melenkin, ahiretine ne faydası var..
gösteriş 5 yıl önce
bu törenler neden kültür merkezinde daha geniş salonda olmuyor? belli ki hala açılmamış işler bitmemiş