banner851

banner614

DÜZCE AVRUPA'YA AÇILIYOR

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak teknik destek başvurusu yapılan "Erasmus+ İle Düzce Avrupa'ya Açılıyor" ve "Güçlü Yarınlar İçin Özel Yeteneklilerin Eğitimi" projeleri MARKA tarafından kabul edildi.

banner846
Gündem 02.10.2019, 10:13 02.10.2019, 15:41
466
banner844

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 Yılı Teknik Destek Programı Temmuz-Ağustos dönemi başvuru sonuçları açıklandı. Açıklanan başvuru sonuçlarında Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce başvurusu yapılan "Erasmus+ İle Düzce Avrupa'ya Açılıyor!" ve "Güçlü Yarınlar İçin Özel Yeteneklilerin Eğitimi" başlıklı projeler MARKA tarafından kabul edilerek teknik destek almaya hak kazandı.
Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “’Erasmus+ İle Düzce Avrupa'ya Açılıyor!’ projesi kapsamında, proje bazlı düşünme ve proje hazırlamayı teşvik semineri, il genelinde projeler alanında çalışmaya gönüllü 100 öğretmen veya idareci ile gerçekleştirilecek, toplam 20 öğretmenin katılacağı 2 günlük 12 saat sürecek bir proje hazırlama çalıştayı düzenlenecektir. Son olarak danışman kurumca İl AR-GE Birimi ile birlikte 6 adet Erasmus+ Projesi hazırlanacaktır. Bu projeler;
Okul Eğitimi Alanında (KA1) Konsorsiyum Projesi: Konsorsiyum lideri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olacak, ilden 8 ilk veya ortaokul konsorsiyum ortağı olacaktır.
Yetişkin Eğitimi Alanında (KA1) Konsorsiyum Projesi: Konsorsiyum lideri Milli Eğitim Müdürlüğü olacak, 6 kurum konsorsiyum ortağı olacaktır.
Mesleki Eğitim Alanında (KA1) Projesi: Konsorsiyum lideri ilimizden Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olacak, ilimizden 3 Mesleki Eğitim Kurumunun 15 eğitimcisi ve 45 Mesleki Eğitim Öğrencisi proje katılımcısı olacaktır.
Gençlik Değişimi (KA1) Projesi: Güncel bir gençlik sorununu ele alacak olan projeye ilimiz liselerinden 8 öğrenci ve 1 gençlik lideri katılacaktır.
Gençlik Çalışanları Hareketliliği (KA1) Projesi: Gençlik çalışanlarına yönelik güncel bir konuyu ele alacak proje 7 AB üyesi ülkeyi kapsayacaktır.
Okul Eğitimi Alanında KA2 İyi Uygulama Değişimi Amaçlı Stratejik Ortaklık Konsorsiyum Projesi: İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başvuran olarak katılacağı, en az 2 ulus ötesi ve en az 2 ulusal ortağın yer alacağı proje 2 yıl sürecektir.”

Yorumlar (0)