banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYESİ AÇIKLADI

banner619

İstanbul Caddesi’nde yapımı devam eden bisiklet yolu için Düzce Belediyesi'nden açıklama geldi. Bisiklet yolunun geniş olması ve cadde üzerinde araç parkına izin verilmesinden dolayı oluşan trafik vatandaşları çileden çıkarmıştı. Düzce Belediyesi proje hakkında basın yayın organlarında ve kamuoyunda sorulan sorular ve konular hakkında bir açıklama yayınladı.

banner846
Gündem 03.11.2019, 19:06 04.11.2019, 15:51
5636
banner844

Günlerdir yapımı devam eden bisiklet yolu için Düzce Belediyesi’nden açıklama geldi. Bisiklet yolunun genişliği ve metal bariyerler ile beraber araçların cadde üzerine park yapmasıyla tek şeride düşen yolda oluşan uzun araç kuyrukları, vatandaşları isyan ettirmişti.  

Gelen tepkiler üzerine Düzce Belediyesi soru-cevap şeklinde bir basın açıklaması yayınladı.

Yayınlanan açıklamadaki soru ve cevaplar ise şöyle :

İstanbul Caddesi Bisiklet Yolu Projesi bitti mi?
İstanbul Caddesi bisiklet yolu projesinde çalışmaların sadece %30’u tamamlanmıştır. Proje 7 gün içinde arzu edilen duruma
gelecektir.

Bisiklet yolu neden bu kadar geniş yapıldı?
Bisiklet yolu şu an görüldüğü genişlikten 80cm daha içeridedir. Kaldırım ve yol arasındaki mesafe 2.40 cm’dir.

Metal bariyerler kalıcı mı?
Metal bariyer bisiklet yolundan 80 cm uzağa konuldu. Devam eden çalışmalardaki güvenliği ve bisiklet yoluna dökülen asfaltın zarar görmesini engellemek amaçlı uygulanmış gecici bir tedbirdir. Yerine beton bordür döşenecektir.

Metal bariyer ve bölme için kaç para harcandı?
Metal bariyer ve bölme daha önceki yönetimler döneminde yapılmış üretim fazlasıdır, belediyemiz bu bariyerlere mevcut dönemde ek bir ücret ödememiştir.

Bisiklet yolu neden trafik akışının solundadır?
İstanbul Caddesi form olarak otobüs güzergahı içerisindedir ve otobüslerimizin kapıları bilindiği gibi sağdadır. Bisiklet yolunda kesikler oluşmaması ve bisiklet kullanan vatandaşlarımızın otobüs indirme yolu üzerinde tehlikeyle karşılaşmaması için komisyon kararı ile bisiklet yolu solda bırakılmıştır.

İstanbul Caddesine park etme?
Parklanma bölge esnafınının anlık sorunlarını çözmek için tek şeritte olacak ikinci bir aracın yanına park yapmasına izin verilmeyecek.
 

Yorumlar (34)
Yapmayın Artık 2 yıl önce
Park yasağı olması şart yoksa çok kuyrukla cebelleşir halk.Ki şu anda olduğu gibi.Ayrıca artık kendi partinize üye olan birilerine çıkar sağlamak yada yaranmak için hizmet vermek yerine halka hizmet etmeyi deneseniz daha iyi olmaz mı?
Hasan 2 yıl önce
Sayın Başkan böyle çözüm olmaz.Ne şiş yansın ne kebap.O cadde de parka artık izin verilmemeli bence.Teknik olarak bu doğru değil.Yani daracık bir cadde.Bir koyundan bir kaç post çıkmaz.En akıllıca olanı yapın.
rezillik 2 yıl önce
arabalara yer yokken bu bisiklet yoluna ne yer açarsınız bilmem ki? arkadaş hangi dünyada yaşıyorsunuz ya. ulan medeni olacağız diye düştüğünüz duruma ve vatandaşı düşürdüğünüz duruma bakın arkadaş ya
düzceli 2 yıl önce
yazıklar olsun düzce şehirmerkezini yapboza çevirdiniz yokmu başka yapacak bişey kaçtane biziklet geçiyor ordanda okadar geniş önce çevre kenar yolları yapın ucuz otopark yapın bırakın bu boş işleri
Vatandaş 2 yıl önce
Çok tatmin olduk,artık rahat uyuyabiliriz.
Ömer SİVRİKAYA 2 yıl önce
Bisiklet yolunda bir yanlışlık yok. Park yanlışları yüzünden vatandaş demir korkulukları sökmüş. Yanlış olan park uygulamasıyla bisiklet yolunun aynı zamanda olmaması. Bariyer geçici olarak koyulmalı. Bu alışkanlık oturduktan sonra sadece bir çizgi kalmalı. Beton döşemek doğru değil.
Yusuf 2 yıl önce
Allah akıl fikir versin başka bir şey demiyorum. Mahalle kaldırımları yol kadar geniş. Asar deresi 50 metre. En işlek caddede bisiklet yolu 6 metre. Allah akıl fikir versin. Amin.
Ciguli 2 yıl önce
Niye itiraz ediyorsunuz ki ey sayın halkım!!! Bu belediye başkanını siz seçmediniz mi?
Adam gibi birini seçseydiniz. Şimdi boş boş konuşmayın.Başınızı öne eyin biz ne yaptık diye kendinizi sorgulayın. Sırf eski bakan diye seçtiniz ama yediğiniz kazıklara doymadınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık