banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ: İNCELEME BAŞLATILDI

Düzce günlerdir, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın ‘Yorumlu-Yorum’ programında gündeme getirdiği şehir merkezindeki ünlü bir kafeteryada dönen dolapları konuşuyor. Ortaklardan birinin Düzce Belediyesi’ndeki üst düzey yakınlarını menfaati için kullanmasından paravan şirket iddiasına kadar yaşanan skandallar zincirini tek tek gün yüzüne çıkartan Ünsal’ın açıklamaları sonrası Düzce Belediyesi sorumluluğundaki iş ve işlemler hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

banner619
Gündem 11.06.2021, 15:55
6532
DÜZCE BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ: İNCELEME BAŞLATILDI

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın Düzce’nin nabzını tuttuğu ‘Yorumlu-Yorum’ programında, Düzce belediye başkan yardımcılarından birinin kayyum atanan bir kafeteryanın aynı zamanda kardeşinin eşi olan letmecisine yardımcı olmak için makamını ve yetkisini nasıl kullandığını ortaya çıkartmasının ardından Düzce Belediyesi harekete geçti.

İhtilaf nedeniyle kayyum atanan işletme ile ilgili ortaklardan birinin birinci derece yakını olan AK Partili belediye meclis üyesinin ifade vermeye başkan yardımcısı olan kardeşi ve onun makam aracı ile gittiğini gündeme getiren Ünsal, “Başkan yardımcısı tanıdığınız varsa, her şey hallolur. Etik olmayan şu; makamı, mevkii, yetkiyi ve ismi kullanırken, siz ne elde ediyorsunuz?” demişti. Yine 2018 yılında kafeterya ilk açıldığında alınan ruhsatın 2021 yılında iptal edildiğini ve yerine olmayan bir adres için yeni ruhsat alındığını iddia eden Ünsal ayrıca bu tür davranışların AK Parti’ye ve AK Partili yöneticilere büyük zarar verdiğini vurgulamıştı.

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Düzce gündemine bomba gibi düşen bu yorum ve açıklamaların ardından Düzce Belediyesi’nden konuya ilişkin yazılı bir açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Düzce’de yayın yapan bir özel televizyon kanalında yer alan belediyemizi ilgilendiren bir olay ile ilgili açıklama yapılması zorunlu görülmüştür. Özel bir işletmenin hissedarları arasında vuku bulan bir ihtilafın çözümü için yine hissedarlar tarafından yürütülen iş ve işlemlerin “belediyemizi ilgilendiren konularda” inceleme başlatılmıştır.” 

Yorumlar (10)
Ali 4 ay önce
Alıştık artık yadırgamıyoruz.
E.E 4 ay önce
Sadullaha'da indirselerdi, şuan bu konu tartışılmıyor olurdu(NOKTA)
Duzceli 4 ay önce
Sadullah birazda beytullahin beltura genel mudur diye getirdigi akrabasi erdal yilmazi konussana beytullah soyluyo o yapiyo birazda bu konuya gir istersen
Şampiyon 4 ay önce
20 senedir kimlere ne ihaleler, ne mekanlar, ne şişkin faturalar vs ..... ye kürküm yeeeee doyamadın be kürküm.......
Metin 4 ay önce
Sadullah Bey madem ortaya çıkardınız neden isimler gizlı .Habercilik bu değil gizemli haber yapıyorsunuz.Bu isimler başka partiden olsa çoktan açıklardınız.
8181 4 ay önce
Orası neresi
Refik Karali 4 ay önce
Iktidarın yiyicileri. Bu halk sizi sandıkta bekliyor.
Kazım Karabekir 4 ay önce
Ya çıkartmasaydı gün yüzüne Sadullah bey ne olacaktı yiyip durcaktılar ki bu bir gazetecinin bulduğu bir şey kim bilir nerelerde daha adamcılık peşkeş çekme var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın