banner851

banner614

“DÜZCE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı ziyaret etti. Ziyarette Düzce’nin federasyonları için önemli olduğunu kaydeden Çokyaşar, kentte yaşayan Roman vatandaşların durumu hakkında Dağlı’yı bilgilendirdi.

banner619
Gündem 25.10.2016, 17:44 26.10.2016, 19:22
1833
“DÜZCE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Düzce’deki kurumları ve Roman vatandaşların yaşadığı mahalleleri ziyaret etmek amacıyla kente gelen Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı Düzce Romanlar Derneği Başkanı İhsan Gün ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ziyaret etti.

Makamda gerçekleşen ziyarette Vali Dağlı’ya federasyon olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler veren Çokyaşar, Roman vatandaşların mali işleriyle ilgili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 9 milyon Euro destek sağladığını belirterek şunları söyledi:Özellikle kadın istihdamına ve gençlerin eğitimleriyle alakalı projelere destek verildi. Roman Derneği vatandaşları da güzel projeler hayata geçirmiş oldu. Düzce bizim için de bu anlamda çok önemliydi. Buradaki çalışmalarımız ve süreçleriyle alakalı sizi bilgilendirmek istedik.”

Çokyaşar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın sözleriyle valilerin Romanlarla ilgilenmesi gerektiği sözlerini anımsatarak şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanı ile Çanakkale‘de büyük bir buluşma yaptık. Orada ‘Romanlarla alakalı tabanda bir sorununuz olduğunda siyasi partilerle veya siyasilerle değil; devletin valisi ile görüşün. Devletin valisi sizin haminizdir. Devletin valisi konuyu bilmelidir. Siz söyleyin, ilişkilerinizi anlatın, desteklerinizi isteyin, valiler gereğini yapacaklardır.”

banner844
Yorumlar (3)
a.a 5 yıl önce
sen kocaelini hal etinde şimdi düzceye sıra geldi . Aldığın proje paralarını ne yaptın onu söyle . yaya yürürken artık son model arabayla geziyorsun bırak artık romanları kullanmayı kendı işine bak.
romanlar hizmet bekliyor 5 yıl önce
sayın keleşten çay mah agaköy çamköy sogukpınar mah hizmetlerini bekliyoruz romanlar hizmet bekliyor
Mehmet 5 yıl önce
Bu ne rezillik ya ayıptır arkadaş bide bu azınlığımız eksikti. roman çocuklarına kırmızı kıyafet giydirip köçeklik yaptırmaktan vazgeçin yeter