banner851

banner614

DÜZCE BÜYÜKŞEHİR OLUYOR!

Büyükşehir kapsamında olmayan illere hizmetlerin götürülmesinde yaşanan sıkıntılar ve farklı imar kararlarının uygulanması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacakları yeni düzenlemeyle büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamını düşüreceklerini açıkladı. Erdoğan’ın açıklamasının ardından büyükşehir olmak için gerekli nüfus kriteri 300 bine düşürülmesiyle Düzce büyükşehir olacak 30 il arasında yer aldı.

banner619
Gündem 02.12.2016, 17:37 02.12.2016, 18:06
16430
DÜZCE BÜYÜKŞEHİR OLUYOR!

AK Partili milletvekilleri ile Beştepe'de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir kapsamında olmayan illerde hizmetlerin götürülmesinde yaşanan sıkıntılar ve farklı imar kararlarının uygulanması üzerine alınan radikal bir kararı duyurdu.

Erdoğan konuyla ilgili olarak, "Bu sorunu biz de tespit ettik. Yeni bir düzenleme yapacağız. Büyükşehir olmak için aranan nüfus rakamı düşürülecek. Büyükşehir sayısı 50-60'ı bulabilir. Büyükşehir merkez belediyeler güçlendirilecek" dedi.

Bu kapsamda büyükşehir olmak için gerekli nüfus kriteri 300 bine düşürülüyor. Nüfus kriterinin 300 bin barajına çekilmesiyle 360 bin nüfusa sahip Düzce büyükşehir olması beklenen 30 il arasında yer alacak. Uygulamanın yürürlüğe girmesiyle birlikte 28 il daha büyükşehir olacak ve Türkiye'nin büyükşehirlerinin toplamı 58'i bulacak.

Listenin dışında kalan ancak 300 bin sınırında olan Kars ve Bolu'yu da sayılırsa tam olarak 30 il büyükşehir olacak.Daha önce yapılan düzenlemeyle, büyükşehir olmak için gerekli nüfus 700 bine düşürülmüş ve 13 il büyükşehir olmasıyla Türkiye'deki büyükşehirlerin sayısı 30'u bulmuştu.
 

banner844
Yorumlar (47)
köylü genç 2 yıl önce
canm duzcemin guzel memleketimin gelismesi ve dogal guzelliklerimizin on plana cilmasi icin buyuk sehir olmaya ihtiyacimiz var
Düzceli 5 yıl önce
Fotoğrafta Büyükşehir olmak güzel görünüyo bide aslı var o fotoğrafın vatandaşın arsasını 18 uygulayıp imara açıyorsunuz elinden gaspediyosunuz bütün yükü vatandaşa yükleyin sonra çıkın Türkiye de adalet var yersen bizi perişan ettiniz
AHMAKÇA 5 yıl önce
Bir defa büyükşehir olunca Esnafın Götürü usülde vergi ödemesi kalkıyor., Müteahhitlerin Sattıkları daireleri alan vatandaş % 1 kdv yerine % 18 KDV ödüyor. Ev Arsa Arazi vergileri oranları % 100 artıyor. Belediye ise genel bütçe vergi gelirlerinden % 6 pay fazla alıyor. Zaten Bizden aldığını yine belediyeye veriyor. Kim Kazançlı. Vatandaş mı? Belediyeler mi.?
Orhan 5 yıl önce
Eyvah Beykoyumuz de gidecek desene buyuk sehir baskani Faruk Ozlu gibi hizmet odakli,alcak gonullu yuksek egitim sahibi biri olursa super olur insAllah. Yoksa Su anki baskanlar gibi musrif luks reklam fotograf medya duskunu balon karakterli, akraba ve tanidik torpiliyle yonetmeye calisan, halkin kaynaklarini bilbordlara tabelalara yurtdisi yurtici gezilerine gomen , halkina som agizli diyebilecek kadar saygisiz insanlar olmamali. Adinin onunde prof unvani olan mimar insaat peyzaj,cevre muhendisi adamlardan secilsin artik da super Duzcemiz ayaga kalksin artik.
Düzceli kral 5 yıl önce
Desenize merkezi cumayerine taşıyacaklar cumayeri ilçeden çıkacak...üvezbeli köyüde ilçe olacak
nsm 5 yıl önce
panik yok. sadece dilleri sürcmüs arkadaslar. "büyük köy" demek istemisleridi bu arkadaslar.
Hayirli vatandas 5 yıl önce
Allahim sen guldurdun yarabbim tek bi spor sokakla buyuksehir olucaz valla ne dim Allah sonumuzu hayir etsin
Kemal 5 yıl önce
Cumayeri yaşadı desene!!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın