banner851

banner614

"DÜZCE'DE HER OKULA BİR AVUKAT!"

banner619

Ankara Barosu 16 Nisan 2017 Referandumu'nda hayata geçirdiği "Her Okula Bir Avukat" Projesi'ni tüm Türkiye'de uygulamak için harekete geçti. Bunun için mektupla çağrı yapılan 78 baro başkanından Düzce Barosu Başkanı Azade Ay'ın da aralarında bulunduğu 15'i Ankara Barosu'nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda hazır bulunarak, projeye dahil oldu.

banner846
Gündem 18.05.2018, 16:55 18.05.2018, 19:24
1338
banner844

Her seçim öncesinde kurdukları 'Seçim Güvenliği Merkezi' ile seçim güvenliğine katkıda bulunmayı amaçlayan Ankara Barosu, 16 Nisan 2017 Anayasa Değişikliği Referandumu'nda ilk kez hayata geçirdiği "Her Okula Bir Avukat" Projesi'ni Türkiye'ye yayma kararı aldı. Sensiz Olmaz Hareketi ile birlikte ortak bir çalışma yürüten Ankara Barosu, diğer illerde de hayata geçirilmesi için 78 baro başkanına mektup göndererek, projeye dahil olmaya davet etti.

Bu çağrıya olumlu yanıt veren Düzce Barosu Başkanı Azade Ay'ın da aralarında bulunduğu 15 barodan temsilciler 17 Mayıs Perşembe günü Ankara Barosu’nda bir araya geldi. Ankara Barosu ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Muğla, Aydın, Adana, Gaziantep, Düzce, Bilecik, Trabzon, Ordu, Amasya, Şanlıurfa ve Denizli barolarının başkanları ya da temsilcileri hazır bulundu. Toplantıya ilişkin Düzce Barosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplantıda seçim güvenliği eğitiminin nasıl yapılacağı; hangi illerin seçim güvenliğinde şaibelerin daha çok yaşandığı ve her okula bir avukat görevlendirilmesinin yöntemleri tartışıldı. 22 Mayıs Salı günü ikincisi İstanbul'da yapılacak toplantı ile, tüm baro başkanlarına Seçim Güvenliği Eğitimcileri Eğitimi verilmesi ve bu suretle baro başkanlarının kendi illerinde meslektaşlarının eğitimine katkıda bulunması; seçim güvenliği konusunda özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki tüm barolara ve meslektaşlara destek olmak ve ortak yapılabilecek çalışmalar için 29 Mayıs’ta Diyarbakır'da yine tüm baro başkanları ile toplantı yapılarak seçim güvenliğinin birlikte sağlanması konusunda destek olunması kararlaştırıldı." 

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (5)
TUHAF DEĞİL O AKTROL 3 yıl önce
YASAMA YÜRÜTME VE YARGIDA GÜÇLER AYRILIĞI OLMAYAN BİR SİTEMDEYKEN AVUKATLAR ZİL TAKIP GÖBEKMİ ATACAKTI. AKLINA TUAF ŞEYLER GELİYORMUŞ 16 YILDIR AKLINI AKP YE VERDİYDİN SANIRIM
öğretmen 3 yıl önce
Çok değerli arkadaşlarımız var ancak gizli kelime burda çoğu sömürücü.
Ay yıldıza kurban 3 yıl önce
Allah yolunuzu açık etsin rabbim doğrudan yanadır şeytanı serbes bırakmış ki iman edenleri imtihan için müslüman uyanık olur hırsız olmaz
adamın teki 3 yıl önce
Çoğu partinin, aslında iddiası olan partilerin müşahhitleri orada var zaten, her partili sandığa sahip çıkarsa sorun olmaz. Oylar tasnif edilirken her vatandaş takip edebilir bu durumu.
Tuhaf 3 yıl önce
Hmm, avukatlar işsiz mi kaldı acaba ya ondan mı bu proje işleri,ne zaman birileri proje dese aklıma tuhaf şeyler geliyor
15°
parçalı bulutlu