banner614

DÜZCE'DE 'TEHLİKELİ' NORMALLEŞME

banner619

Düzce'de son günlerde koronavirüs salgınında artış gözlenmeye başladı. Sadece geride kalan perşembe günü 27 kişinin korona testi pozitif çıktı. Toplam koronavirüs sayısı ise 420'ye dayandı.

Gündem 08.06.2020, 15:01
19363
DÜZCE'DE 'TEHLİKELİ' NORMALLEŞME
banner785

Düzce'de kontrollü normalleşme döneminde gerekli kurallara özen gösterilmemesi vaka sayısında artış görülmesine neden oldu.Uyarılara rağmen sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına yeterince dikkat edilmemesi koronavirüsün bulaşmasına zemin hazırlarken, bu durum Düzce'de tehlike çanlarının çalmasına neden oluyor.1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinde Düzce sokaklarında yoğunluğun salgından önceki günleri aratmaması vatandaşların rehavete kapıldığının en somut göstergesi oldu.Normalleşmenin ilk günlerinden itibaren vaka sayısında artış göze çarparken, sadece 4 Haziran Perşembe günü 27 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.Düzce'de toplam koronavirüs hasta sayısı ise 420'ye yükseldi. Vefat edenlerin sayısında ise değişim olmadı. Geçtiğimiz hafta devlet hastanesinde yaşama veda eden 92 yaşındaki yaşlı kadınla 13 olarak kayıtlara geçen vefat sayısı aynı kaldı.Entübe (solunum cihazına bağlı) hastanın bulunmadığı Düzce'de 280 hasta ise koronayı yenerek, tekrar sağlığın kavuştu.

Yorumlar (17)
Satis danismani 8 ay önce
Otobuslere kısıtlama kalktı kimsede sosyal mesafe kurali yok. Vaka sayisinin artmamasi icin vurdum duymazliktan vazgecilmesi gerek. Maskeleride bilinclenip takilsa dahada korur ama insanlar nefes alamiyormus oyuzde hep burun altinda maskeler daha cok vaka artar duzcede
Serkan 8 ay önce
Öncü ailesi bayan kuaförleri yasak olmasına rağmen şakır şakır makyaj yapıyor. Bir çoğu tek kullanımlık havlu kullanmıyor. Erkeklerde maske takan yok. Bu şekilde daha çok 400 lü rakamlar görürüz. Biraz bunları da haber yapın bence. Yoksa bir Düzce bir de Diyarbakır da sokağa çıkma yasağı geldi gelecek tekrardan.
Haydar AMUCA 8 ay önce
Yasaklamaları niye kaldırdınız ey hükümet bu durumu bilebile yased oldu bu artışın olağanı bilebile yasaklamaları niye kaldırdınız suçlu sağlık bakanlığıdır derhal yasaklama ve tecrit gelmesi gereklidir
Duzce 8 ay önce
Be var cikiyolar dusuncesis vatandaslar teske kisitlama yasak gelse
Erkan Çalışkan 8 ay önce
Acaba bu valilik ne iş yapıyor bu Meles su parkı neden kontrol edilmiyor karşı tarafta jandarma kontrol yapıyor diğer tarafta kontrol yok ben parklar kapalı biliyorum millet çoloğono çocuğunu alan geliyor birde mangal yakıyorlar maske mesafe hiçbirşey yok
Oguz 7 ay önce
Pazartesi başlatılacak 900 tl ceza işlemi gereği gibi yapilirsa o zaman vatandaş anlar. Yoksa bu iş böyle yarışı taktı yarısı takmadı gibi olur. Bugün guzeldere selalesinde gördüğüm bizimle birlikte takanların oranı yüzde 10 du. Duramadan geri geldik.
Suna 8 ay önce
Bu gurur hepimizin
Madur.. 8 ay önce
İdari izinliyiz(HEKİM RAPORUYLA) fakat işe çağrılıyoruz....bunuda hemen haber yapmanız lazım... sağlık bakanlığı hekim raporlarını iptal mi etti?
Selçuk turan 8 ay önce
Valilik bu işe bir el koysun. Valilik niye birşey yapmıyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif kar yağışlı