banner851

banner614

DÜZCE'DE ÜRETİLEN DE VAR!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, güvensizliği tespit edilen 43 ürün için toplatma kararı aldı. Toplatma kararı verilen ürünler arasında Düzce'de faaliyet gösteren bir firmanın aydınlatma armatürleri de bulunuyor.

banner619
Gündem 03.11.2016, 11:39 03.11.2016, 12:03
8919
DÜZCE'DE ÜRETİLEN DE VAR!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, gerekli güvenlik koşullarını taşıyıp taşımadığı konusunda mercek altına aldığı ürünler arasından güvensizliği tespit edilen 43'ü için toplatma kararı aldı. Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, güvensizliği tespit edilen ürünler hakkında piyasaya arz yasağı konulduğu ve ayrıca toplatma ve bertaraf kararı verildiği bildirildi. Bu kapsamda aralarında ısıtıcı, el feneri, ocak, priz, armatür, şarj cihazı, kaynak makinesi, matkap  ve muhtelif ebatlar kabloların da bulunduğu marka ve modelleri belirlenen 43 ürün için toplatma kararı verildiği kaydedildi.

Düzce'de üretim yapan bir firmanın 2 ürünü de güvensiz çıktı
Toplatma kararı verilen ürünler arasında Düzce'de üretim yapan bir firmanın  8100 ve A303 model aydınlatma armatürleri de bulunuyor. Elektrik ve aydınlatma üzerine faaliyet gösteren firmanın söz konusu 2 modelinin toplatılma gerekçesi elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması nedeniyle temel emniyet gereklerini karşılamaması olarak açıklandı. Bakanlıkça güvensizlik sebebiyle alınan toplatma kararlarının gerekli süreçlerin tamamlanmasının ardından kamuoyuna duyurulmaya devam edileceği belirtilen açıklamada, bakanlığın sitesinde yer alan toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların, ürünün üreticisine başvurması gerektiği bildirildi. Ayrıca toplatma kararının sadece açıklanan marka ve model ürünlerine yönelik olduğu ve üreticilerin tüm ürünlerini kapsamadığı ifade edildi.

banner844
Yorumlar (7)
İLKER 5 yıl önce
AMAN TAHTAKALEYE BİRŞEY OLMASIN..
Tuhaf 5 yıl önce
Evet oktay aydınlatmaymış düzcedeki firma. Nerden bılınecek kı nasıl toplatılacak. Belkı bursan toptan alıp baska yerlere satılıyor olan oldu artık.
Rahmi 5 yıl önce
Fındık rekoltesini düşürmek isteyen karslıoğlunun haberini ne zaman yapıyorsunuz öncü haber.bekliyoruz amaaa
yeter 5 yıl önce
iyi ki bir fındığınız var. 10 lira çok bile size
Gerçekler 5 yıl önce
Türkiyede üretmek yasak. Ama yurtdışından gelenler serbest???
vatandaş 5 yıl önce
Düzceden bulunan tahtakale denilen yerlerde sürüsüyle var. Zabıtada her şeyi biliyor. Menfaat dünyası.
Korkmayın bukadar 5 yıl önce
Bakanlık firmaları açıklıyor siz burada aman efendim firmaya zarar gelmesin diye firma adını bile zikretmiyorsunuz. Yazık Gerçekten Çok Yazık....