banner851

banner614

DÜZCE'DE YAPRAK KIPIRDAMIYOR

banner619

Ankara-İstanbul arasında, 2020 yılında ilk etabında ihalesi gerçekleştirilmesi beklenen Yüksek Hızlı Tren ile ilgili girişimler Düzce'de durgunlaşırken, komşu il Bolu atağa geçti. Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi üyeleri İstanbul-Ankara istikametinde yapılacak Yüksek Hızlı Tren hattının Bolu’dan geçmesini talep etti.

banner846
Gündem 13.02.2020, 11:36 13.02.2020, 15:05
2140
banner844
Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar'ın Yüksek Hızlı Tren hattı için önerdiği "Ankara-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul" güzergahı Düzce’de beklenen desteği tam anlamıyla göremedi.

YHT konusunda Düzce’nin tek yumruk olması gerektiği sık sık vurgulansa da yerel dinamiklerin çoğundan ya hiç ya da yeterli destek gelmedi. Düzce'deki siyasi partilerin temsilcileri genel merkezler aracılığıyla gözleri bu güzergaha çevirmeye çalışırken, henüz istenen sonuç alınamadı. Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin adım adım ihale sürecine yaklaştığı şu günlerde Düzce'nin geleceği için büyük önemli taşıyan bu yatırım için kentte yaprak kıpırdamazken, altenatif güzergahtaki illerden Bolu, İGM'nin de desteğiyle bastırıyor.

Cumhuriyet Halk Partili İGM üyeleri İstanbul ve Ankara arasını yaklaşık 1.5 saate düşürecek Yüksek Hızlı Tren hattının Bolu’dan geçmesi için açıklamada bulundu.

CHP Bolu İl Başkanlığında toplantıda, CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri adına açıklama yapan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Erhan Beykoz, “Yüksek hızlı tren hattı projesinin ilimizi de kapsaması Bolu’nun geleceğidir. Bolu’nun geleceği için gereken ne varsa yapmak burada yaşayan, burada ekmeğini kazanan, burada nefes alan herkesin boynunun borcudur.” dedi.

"Yüksek Hızlı Tren başta Düzce’de olmak üzere ilimizde de yankı uyandırmaya başladı"                     
“CHP Bolu İl Genel Meclisi üyeleri olarak elimizi taşın altına koyuyoruz” diyen CHP Bolu İl Genel Meclisi Üyesi Erhan Beykoz;  “Bildiğiniz gibi daha önce gündeme gelmesi ile birlikte büyük bir kamuoyunun oluştuğu Yüksek Hızlı Tren konusu son zamanlar tekrardan başta Düzce’de olmak üzere ilimizde de yankı uyandırmaya başladı. Ülkemizin iki büyük metropolü İstanbul-Ankara arasında yapılması planlanan Yüksek Hızlı Tren Hattının Düzce-Bolu-Gerede hattı üzerinden geçmesi için biz de Cumhuriyet Halk Partili Bolu İl Genel Meclisi üyeleri olarak. Turizm kenti olma yolunda önemli bir yapı taşı olacak bu projeyle ilimiz gelecekte gerek ekonomik gerekse sosyal açıdan büyük bir kalkınma yaşayacaktır. Yüksek Hızlı Tren Hattının Bolu’dan geçmesi ile birlikte büyükşehirlere ulaşım hızlı ve kolay hale gelecek ve böylelikle ilimiz daha fazla yerli ve yabancı turisti ağırlama fırsatı bulacaktır.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (18)
Vatandaş kamil 1 yıl önce
Çok şaşırmadım.Daha önce bakanlık koltuğunu işgal edenler araba fabrikası yapılması için yer aranırken düzce için ne yaptıysa YHT için de farklı birşey yapmayacak.Daha doğrusu beceriksizlikten yapamayacak.Nasıl olsa Tayyip Baba oyları topluyor.Ama bu Düzceli sarı kartı gösterdi geçen seçimlerde herhalde kırmızı kart da bir dahaki seçimlerde inşAllah.Bir yıl oldu seçimler biteli ne yaptınız Allah aşkına mahalle gezmesinden başka.Saygılarımla
İYİ, NE GÜZEL 1 yıl önce
BOLU'DAN GEÇECEK TREN, AĞRI ÜZERİNDEN GELECEK DEĞİL YA ELBET DÜZCE'DEN DE GEÇER O ZAMAN.
İKİSİNDEN DE GEÇEÇEK 1 yıl önce
MERAK ETMEYİN İKİSİNDENDE GEÇEÇEK
Turkuaz 1 yıl önce
Düzceden akpye oy çıkar akp den düzceye oyuk çıkar
Aa 1 yıl önce
Halk imza topladı diye fırça yedik biz ey gidim :)
CAN.D 1 yıl önce
EN DOGRUSU DÜZCEDEN GECMESI NEDENMI AKCAKOCAYA TURIST GELECEKSE TIREN YOLCULARI ÖNEMLI VE DÜZCE ÖNCE SU KIRLI PIS KÖMÜRLERI DÜZCEYE SOKMASIN BELEDIYE DAGITMASIN KISIN PIS KÖMÜR KOKUSU REZILIK
Ramazan 1 yıl önce
Düzce’ye bence gerek yok Elimizde yapılmış misss gibi işleyen tramvayı kaldırdık
Düzceli 1 yıl önce
bu seferde uyursalar Düzceliler ve YHT de Boluya kaptirilsa eyvah eyvah eyvah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık