banner851

banner955

DÜZCE'DEN DE YÜZLERCE VATANDAŞ SAF TUTTU

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra kılınan ilk cuma namazında Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yanı sıra Düzceli çok sayıda vatandaş saf tuttu.

Gündem 24.07.2020, 14:57 24.07.2020, 15:06
2982
DÜZCE'DEN DE YÜZLERCE VATANDAŞ SAF TUTTU
banner1032

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra ilk cuma namazı caminin içi ve çevresini dolduran binlerce vatandaşın katılımıyla kılındı. Ayasofya'nın cami olarak tekrar ibadete açılması kararının ardından kılınan ilk cuma namazında Düzce'den yüzlerce vatandaş saf tuttu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Kur'an-ı Kerim okudu

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ndeki açılış programında, Ayasofya Meydanı'nı dolduran vatandaşlar tekbir getirdi. Daha sonra Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ndeki hoparlörden sala verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cami içinde Kur'an-ı Kerim okudu. Erdoğan, Fatiha suresini ve Bakara suresinin ilk 6 ayetini okurken, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş program sonunda dua etti.

İlk namazı kılmak için Ayasofya Meydanı'nı dolduran vatandaşlar, dualara "amin" diyerek katılırken, Fatiha suresini okudu.

Ayasofya'nın minarelerinden 4 müezzin birlikte sela okudu

Duaların ardından Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin 4 minaresinden 4 müezzinle ezan okundu, cemaat 86 yıl sonra ibadete açılan camide kılınan ilk namazda secde etti.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 86 yıl sonra kılınan ilk cuma namazında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra çok sayıda davetli ve vatandaş saf tuttu.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde, 86 yıl sonra cuma namazını kılmak ve tarihi ana tanıklık etmek için çeşitli illerden İstanbul'a gelen çok sayıda vatandaş alanın dolması nedeniyle cuma namazını Yenikapı etkinlik alanında kıldı.

Sünnet namazının ardından hutbe okuyan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, farz namazını kıldırdı.

banner844
Yorumlar (5)
BİZİ yaratan ALLAH dönüş 2 yıl önce
Ayasofya nin ne kadar önemli olduğu kim acarsa açsın nasıl bir karar olduğunu madem bu kadar basitti başta yunan gavur ve çoğu gavurun neden çekemediğini müslüman kardeşlerimize göster Ya Rabbi
Salim 2 yıl önce
İnsanlar hasta olmasın diye Kâbe ziyarete kapatıldı, biz pandemide şov peşindeyiz. Bakalım kaç kulun hakkına girilecek
nsm 2 yıl önce
ve böylece tüm sorunlar bitti cok sükür. sultanahmeti artik kapatabiliriz, zaten dolmuyordu ya hani. Allah akil versin bumillete.
Ulaştırma 2 yıl önce
Şöför alırken nelere bakıp alıyorsunuz kriter nedir torpil mi yoksa egitim siz adli sicili bozuk öfke kont. Olmayan
vatandaş fikri 2 yıl önce
DAVETLİ NEDİR YA ?
20
açık