banner851

banner614

DÜZCE FINDIĞI DÜNYAYA AÇILIYOR

banner619

Düzce Ticaret Borsası’nın “Düzce Fındığı Dünyaya Açılıyor” isimli UR-GE projesiyle ilgili konuşan Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, “Biz bu projelerle ve projedeki üyelerimizle alıcı ve satıcı ilişkilerini, tanıştırma iletişimlerini kurup tarafları bir araya getirme görevini üstleniyoruz.” dedi. Karslıoğlu ayrıca bu yıl Düzce Merkez ve Yığılca’da fındığın bol olacağını belirtti.

banner846
Gündem 15.05.2017, 18:53 16.05.2017, 18:43
1994
banner844

Düzce fındığı artık dünyaya açılıyor. Düzce Ticaret Borsası tarafından geliştirilen ve üyelerine dünya piyasasında kendilerine yer bulma imkanı sağlayacak olan “Düzce Fındığı Dünyaya Açılıyor” UR-GE projesi Ekonomi Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Düzce fındığı dünyaya açılıyor
Uluslar arası rekabetçiliğin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla yola çıkılan ve yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanan projeye ilişkin Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu şöyle konuştu:

“Karşılıklı birebir görüşme sağlanacak. Ülke ziyaretleri olacak. Bu projelerdeki ana kapsam rekabetçiliği geliştirme ve desteklemesinin yanında projeyi yapanlar çok bir masraf harcamıyor. Tamamen devlet destekli olmuş oluyor. 14 tane üyemiz var. Bunu sayı olarak da yükseltebiliriz ondan sonra üyelerimizle birlikte biraz seviyemizi yükseltiriz. Seviyemizin yükselmesi demek Düzce’mizin seviyesinin yükselmesi demek. Düzce’miz zaten fındık üretiminde ilk 5’in içinde. Anımsanacak bir şey değil. En kötü 4’üncü oluyoruz.”

Tanışıklığı bile bir başarı olarak kaydediyorum
“Düzce Fındığı Dünyaya Açılıyor” UR-GE projesi ile dışarıya açılmayı amaçladıklarını belirten Karslıoğlu şu ifadelerde bulundu:

“Biz bu projelerle ve projedeki üyelerimizle alıcı ve satıcı ilişkilerini, tanıştırma iletişimlerini kurup tarafları bir araya getirme görevini üstleniyoruz aslında burada. Sonrası alan ile satan arasında. Hiç Bir şey olmasa bile tanışıklığı bile bir başarı olarak kaydediyorum ben. Çünkü biz buradan 10 firmayı birkaç ülkeye götürüp tanışıklık kurmak bir şey alıp satamasak bile en azından bu işle uğraşan kişilerin dışarıya açılmaları demek.”

Yabancı önce düzen ve istikrar istiyor
Karslıoğlu, fındık sanayicisinin istikrar istediğini belirten ve yabancının tabiat olaylarının sebep olduğu olumsuzluklara bile katlanamadığını belirtti.

Karslıoğlu, “Fındık sanayicisi yani yabancı önce düzen ve istikrar istiyor. İnsanların elinde olmadan tabiat şartlarından kaynaklanan olağanüstü durumları bile kabullenmek istemiyor. Fındık biliyorsunuz zaman zaman bazı olağan durumlarla karşılanıyor külleme hastalığı ya da don olayları gibi. Düzce’nin adının duyulmasından gurur duyarız ama bu düzeni kuracak bir mekanizmamız da yok elimizde.” dedi.


Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu son olarak Düzce Merkez ve Yığılca ilçesinde bu yıl bol ürün beklediklerini söyledi.

Yorumlar (11)
Fındıkçı 4 yıl önce
Bu dünyada lafına en son itibar edeceğim kişi bu adamdır
RECEP 4 yıl önce
FINDIĞIN MALİYETİNİN 3,50 TL OLDUĞUNU SÖYLEYİP BU MİLLETİ FINDIK ÜRETMEKTEN VAZGEÇİRİP Mİ BU FINDIĞI DÜNYAYA AÇACAKSINIZ
düzceli 4 yıl önce
ALLAH her şeyi hakkıyla bilendir.elbet hesabını da sorar...
Findikci 4 yıl önce
Sayın nurettin karslloğlu dünya acilacagimizi söylüyorsun da çiftçinin çokta umrunda değil sizler kendiniz için biseyler yapıyorsunuz fundikcu içinde biseyler yap gariban findikcilarda farketsin dünyaya acildigimizi
Tüccar 4 yıl önce
Bu adam o borsanın başında olduğu sürece Düzce fındığı geriye gider. Adam çiftçi için değil kendisi için GÜÇLÜ bir şekilde çalışıyor fındık konusunda. Ağzı olan konuşuyor... Fındığın Üretim maliyetinin bile hesaplayamayabirisi TSO başkanı.
Aa 4 yıl önce
Üyeleriniz tüccar. Hükümet boşluk verdiği zaman hemen fındık fiyatını düşürmediniz mi? Maliyeti 3,5₺ diye açıklamadın mı? Mahsul bıl naralarını fiyatı dülürmek için yapmıyor musun? İşlediğin fındığı kaça satıyorsun?
demet 4 yıl önce
bırak kalsın inin milletin sırtından.siz yılardır ne yaptınız da konuşuyorsun.kafa yapıyorsunuz demi.milleti salak zannediyorsunuz.git tüccarlığını yap.
Vatandaş 4 yıl önce
Borsayı kapatın zaten bi işe yaramıo
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın