banner851

banner614

“DÜZCE HALKI SU PARASI ÖDEMEYİ PEK SEVMİYOR”

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü dün akşam katıldığı “Kitabın Ortasından” programında birçok söylentiye cevap verdi. Düzce’de çok dedikodu yapıldığını söyleyen Özlü, bu dedikodulardan birinin de Düzce’de ki su fiyatları olduğunu söyledi. Batı Karadeniz bölgesinin en ucuz suyunun Düzce’de oluğunu söyleyen Özlü, canlı yayında rakamları tek tek açıkladı.

banner846
Gündem 07.11.2019, 14:16 07.11.2019, 19:26
3087
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü katıldığı “Kitabın Ortasından” programında çarpıcı açıklamalar yaptı.  Su cenneti olarak bilinen Düzce’de su fiyatlarının pahalılığından şikayet edenlere Özlü ’den yanıt geldi. Düzce’deki suyun Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki en ucuz su olduğunu belirten Dr. Faruk Özlü, programda gösterdiği belge ile çevre illerdeki su fiyatlarını kıyasladı.
 
Düzce halkının bölgedeki en ucuz suyu tükettiğini belirten Dr. Faruk Özlü şöyle konuştu: “Dedikodulardan biriside Düzce’de ki su fiyatları. Düzce’de su fiyatları toplamı 2.80 krş.  vergiler dahil.
Komşu illere baktığımızda:
Zonguldak 4,37 krş.
Sakarya 4.22 krş.
Bolu 4.80 krş.
İzmit 6.83 krş.
Karadeniz Ereğli 3.56 krş.
Pahalı su içiyoruz diyen bu dedikoducular yalan söylüyorlar. Bu bölgenin en ucuz suyu Düzce’dedir.”
 
“Düzce halkı su parası ödemeyi pek sevmiyor”
Eski su sayaçlarını değiştirmek istediklerini söyleyen Özlü şöyle konuştu: “Bu konuda bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah su sayaçlarını değiştirmek istiyoruz. Çünkü şuan ki sayaçlarımızın %45’i  on yılı geçmiş durumda. Bunların kalibrasyonu yok. Düzce’de su parası ödeme konusunda düzenli ödeme alışkanlığını olamayan bir kesim var. Bunu sayısı da %37 civarında. Bakın bu oran İstanbul ilinde %4  Düzce’de %37  yani Düzceliler su parası ödemeyi pek sevmiyorlar.”
 

Yorumlar (56)
sayaç maduru 2 yıl önce
akıllı sayaç taktırdık pili bitti.Bir seneden fazla oldu hala pili değişmedi. Neymiş efendim pil yokmuş. Ve bu durumda olan kaç kişi var. Biz parasını verelim diye uğraşıyoruz siz almayacağız diye direniyorsunuz. Ne yapalım sayın başkan. Pardon sayın bakan demeliydim. Bize bir yol gösterinde ödeyelim
SAYİN BAŞKAN 2 yıl önce
SU AKMİYOR HAMİDİYE MAHALLESİNDE BASİNÇ YOK NEYE VERECEZ PARAYI ŞARIL ŞARIL AKSIN DA VERELİM
Ali 2 yıl önce
Bu kadar pişkinlik olurmu. İnsanlara su parasından çok, ne kadar yapılmadık iş varsa onun vergisini yaslayıp faturaları şişirin. Sonrada Düzce halkı su parası ödemeyi sevmiyor de. Akp düzdede bitmiştir.Vatandaş zor durumda gerçekten.
Yakup bahar 2 yıl önce
Kalıcı konutlarda su saatlerinin olduğu bodrum kapısından içeri girmiyorlar 4 yıldır boş olan daireye herşey 221 TL su fatura yazmışlar her ay aynı otomatik nereye dayağı var oturulmaysn daire su parası nolcok
Serdar Kaya 2 yıl önce
Sayin baskanim secimden önce burs sozu verdiniz ancak sozunuzu tutmadiniz sozlerim ispatlidir.
Başkana 2 yıl önce
hiç de değil.Kimi kandırıyorsun başkan.Millet artık yemiyor.
öyle olmuyor o işler cvp. 2 yıl önce
Adresini ver erkeksen hadi bakalım..Kesiliyormu...
Atila yıldız 2 yıl önce
Alışmışsınız beleşe itiraz edenleri İstanbula göndermek lazım su parası nasıl ödeniyor görürsünüz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı az bulutlu