banner851

banner955

DÜZCE İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT

Düzce’de dönüşüm için önemli fırsat… Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Şimdi inşallah kentsel dönüşümde yeni bir döneme giriyor, belediyelerimizin İller Bankası’ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz dönüşümü çok daha rahat yapacak, hızlı yapacaklar." dedi.

Gündem 30.07.2022, 13:00 30.07.2022, 14:40
1606
banner986

Bilindiği gibi 1999 depremlerinde yerle bir olan Düzce’de hala riskli binalar tehlikeye neden oluyor. Mahkeme süreçleri nedeniyle yıllardır deprem anıtı gibi duran ancak İçişleri Bakanlığı’nın devreye girmesi ile sürecin hızlandığı kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bir iyi haber de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi.

Bakan Murat Kurum, katıldığı bir programda, Düzce’yi de yakından ilgilendiren sağlıksız binaların yıkılıp yerine deprem yönetmeliğine uygun yapıların yükselmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

“Belediyelerin İller Bankası’ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını bakanlık karşılayacak”

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili bilgileri ağustos ayında paylaşacağını belirtirken kentsel dönüşümde yeni bir döneme girildiğinin de müjdesini şu ifadelerle verdi:

“Şimdi, inşallah, kentsel dönüşümde de yeni bir döneme giriyor; belediyelerimizin İller Bankası’ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz kentsel dönüşümü çok daha rahat ve hızlı yapacaklar. Gayemiz milletimizin can ve mal sağlığını korumak. Çünkü biz, milletimizi çok seviyoruz.” dedi.

banner844
Yorumlar (0)
21
açık